PDA

Zobacz pełną wersję : Remont generalny mieszkania.



BoNaParter
27-07-2020, 18:27
Witam, planuje remontować stare mieszkanie w trzy poziomowym domu (mieszkanie na parterze).
No i zamierzam niedługo podjechać wszystko dokładnie pomierzyć no i pytanie do was czy zwrócić na coś szczególną uwagę ? Nigdy wcześniej się takimi rzeczami nie zajmowałem.
Generalnie niedawno tam byłem wstępnie obejrzeć i niestety czeka mnie generalny remont, no i chciałem się was poradzić by wstępnie móc coś zaplanować, no więc na pewno w pierwszej kolejności trzeba będzie skuć tynki, wymienić okna i drzwi, oraz wymienić podłogi.
Co zrobić w pierwszej kolejności ?
Męczy mnie trochę temat podłogi ze względu na to że jest ona na legarach i totalnie nie wiem jak się taką podłogę remontuje, cz można jakoś ją odnowić czy lepiej wylać posadzkę ?
Pozdrawiam.
(jeśli napisałem w złym temacie to proszę o przeniesienie i przepraszam :) .)

maaszak
08-08-2020, 20:02
W dzisiejszych czasach mamy takie narzędzia jak youtub... polecam podejrzeć tam jak inni remontują chałupy. Pierwszy lepszy kanał https://youtu.be/kwIRPFIw418 Po paru godzinach zaczniesz łapać jakie wyzwania czekają i jakie niespodzianki mogą się trafić. Móc zobaczyć jak to wygląda niemal na żywo to więcej niż tysiace słów. Potem pozostaje dostosować do własnych potrzeb, własnej chałupy i harmonogramu.

Co do podłogi, bez oceny stanu drewna (przede wszystkim legarów) to nic nie można powiedzieć.
Najbezpieczniej będzie wyrwać całe drewno i od razu spalić - jeśli całe mieszkanie nadaje się do generalki to zapewne drewno i tak jest zainfekowane grzybami i pleśniami. I wylać posadzkę, choć to też zależy jak to wygląda pod spodem, w którym miejscu jest hydroizolacja, czy będzie podłogówka (o ile będzie na to miejsce), itp.

waterplant
10-08-2020, 08:37
Po tym całym zamieszaniu z remontem na pewno przyda Ci się jakieś porządne oświetlenie. Nie wiem w jakim stylu chcesz utrzymać poszczególne pomieszczenia ale obecnie chyba większość idzie w minimalizm. Tak czy inaczej jak ostatnio szukałem fajnych lamp w dobrej cenie to trafiłem na :spam: Mają dużo ciekawych lamp w dobrych cenach i kompetentną obsługę, która potrafi bardzo dobrze doradzić i rozwiać wszelkie ewentualne wątpliwości. Polecam.