PDA

Zobacz pełną wersję : Piec koza na Gresie :)



jacobss
28-07-2020, 18:56
Witam planuję postawić piec typu koza na gresie , pytanie następuję jak zrobić aby ta płytka nie pękła pod piecem , dodam iż jest to parkiet drewniany i domyślam się ze nie mogę ot tak położyć tej płytki na drewnie ... jakieś sugestie ?

kemot_p
28-07-2020, 19:35
Rozumiem, że na parkiet drewniany chcesz położyć gres a na to kozę? A może zastosuj szkło hartowane zamiast tego gresu.

jacobss
28-07-2020, 20:17
dobra propozycja aczkolwiek jest to projekt niskobudżetowy i gres już został prze zemnie zakupiony ...

kemot_p
28-07-2020, 23:01
Znajomy jak remontował dom i wstawiał kominek po prostu wyciął stary parkiet w miejscu kominka, zrobił wylewkę w tym miejscu i dopiero na to płytki. Nie wiem czy koszt szkła nie będzie porównywalny z kosztem płytek i robocizny, ale skoro już masz płytki to działaj.

Kominki Piotr Batura
29-07-2020, 08:03
Witam planuję postawić piec typu koza na gresie , pytanie następuję jak zrobić aby ta płytka nie pękła pod piecem , dodam iż jest to parkiet drewniany i domyślam się ze nie mogę ot tak położyć tej płytki na drewnie ... jakieś sugestie ?Klej do płytek na parkiet, w nim zatop siatkę do systemów dociepleń. Poczekaj ze dwie godziny i powtórz czynność. Dwie warstwy powinny wystarczyć. Ale możesz dać trzecią. Na to gres pełną warstwa kleju (nie na placki).

jacobss
29-07-2020, 15:16
Rozumiem, że na parkiet drewniany chcesz położyć gres a na to kozę? A może zastosuj szkło hartowane zamiast tego gresu.

bardzo przepraszam pana sugestia była jak najbardziej trafna poszperałem w internecie i ... szkło hartowane mało tego wytrzymalsze ( wytrzymuje do 500 kg nacisku ) to i estetycznie lepiej wygląda jak i nie trzeba żadnych wylewek i kombinacji stosować w tym listew wokół gresu , temat uważam do zamknięcia , kładę panele i przyjdzie szyba :):)

kemot_p
30-07-2020, 09:27
Cieszę się że mogłem doradzić.
Nie wiem, czy dobrze rozumiem, że Ty nie masz jeszcze położonej podłogi? Jeśli będziesz kładł panele tak jak piszesz (a nie parkiet, jak wspominałeś w pierwszym poście) to ja bym się jednak na Twoim miejscu pokusił o położenie gresu pod kozą, żeby mieć obydwie powierzchnię na jednym poziomie. Pod szkło lubi też dostawać się kurz, który jest potem problematyczny w usunięciu. Ja co prawda zrezygnowałem z kozy na konto kominka, ale pierwotnie planowałem właśnie gres pod kozą na jednakowym poziomie z panelami. Teraz przed kominkiem też planuję dać gres - jest wiele sposobów na połączenie go z panelami.