PDA

Zobacz pełną wersję : kontener (kiosk handlowo-uslugowy) a pozwolenia



dwiecegly
29-07-2020, 12:50
witam
Czy stawiając na b.wąskiej działce kontener tj kiosk handlowy trzeba zachowywać jakiekolwiek odleglosci od granic itd? Według tego co czytalem to tymczasowy obiekt budowlany i można go postawić bez pozwolenia pod warunkiem że nie bedzie stał w jednym miejscu wiecej niż 120dni. Wszystko niby jasne ale jakim cudem te wszystkie kioski (lodziarnie/kebabownie/kwiaciarnie) stoją w takich typowych gotowcach po wiele lat w jednym miejscu i nikt sie tego nie czepia? Czasami stoją nawet na chodnikach zmniejszając jego szerokość. Nikt ich nie przestawia co 120dni.

jajmar
01-08-2020, 15:11
Chcesz analizować wszystkie kioski handlowe w tym kraju czy masz konkretny problem ? Znam takie przypadki że male budki w mieście stoją po uzyskaniu pozwolenia.

dwiecegly
04-08-2020, 09:21
mam konkretny problem: współwlasnosc waskiej dzialki na ktorej nie można postawic nic na fundamencie. Chce więc kontener ale wedlug prawa nie moze stać w jednym miejscu więcej niż 120dni. Pani w urzedzie stwierdzila że nie ma innej drogi. Więc ciekawi mnie jak to sie dzieje że inne stoją latami. Kobieta po prostu mnie spławiła ale muszę mieć jakieś argumenty zanim znów zadzwonię.