PDA

Zobacz pełną wersję : Prysznic płytki ściana podłoga



PrzemWas
30-07-2020, 20:13
We wnęce prysznicowej fachowiec zostawił taki ok. 1 centymetrowy odcinek między glazurą a terakotą. Co prawda zapewne jest warstwa folii w płynie ale czy podczas mycia ściany i podłogi szczotką/gąbką nie starło mi tej warstwy. Obawiam się czy mur ten nie nasiąka w czasie używania prysznica i w rezultacie mam mokre mury. Jak to można zabezpieczyć. Na silikon trochę za szeroko, boję się o estetykę.

446670

446671

niktspecjalny
31-07-2020, 06:06
We wnęce prysznicowej fachowiec zostawił taki ok. 1 centymetrowy odcinek między glazurą a terakotą. Co prawda zapewne jest warstwa folii w płynie ale czy podczas mycia ściany i podłogi szczotką/gąbką nie starło mi tej warstwy. Obawiam się czy mur ten nie nasiąka w czasie używania prysznica i w rezultacie mam mokre mury. Jak to można zabezpieczyć. Na silikon trochę za szeroko, boję się o estetykę.

446670

446671

Niby nieskomplikowana sytuacja ale mnie zastanowiła .Fachowiec nie miał nic na myśli robiąc taka dylatację. Nic. Chyba tak mu pasowało (nie widzę jak ma się góra glazury). Mam już tyle lat listwy na łączeniu nie jak w Twoim przypadku ale listwy spełniają swoją rolę. Twoja estetyka ,bo prysznic bardzo ciekawy żadnej listwy białej nie przyjmie. Za to jakąś żelową i owszem.Szara uszczelka myślę ,że do znalezienia w necie.Szary silikon sanitarny dobrej marki mi by nie przeszkadzał.Tej szpary tak pozostawić w mojej subiektywnej ocenie bym nie zostawiał mimo ,że jak mówisz ściana jest zabezpieczona. W owej szczelinie i tak będą się gromadziły "nieczystości".Trudna sytuacja.

boorys
31-07-2020, 06:17
Pewnie Twój "glazurnik" zaczął całą plytką od podłogi na innej ścianie i nie miał z czego przyciąć w brodziku :)
Folia w płynie ma zabezpieczać przed wilgocią, którą w niewielkich ilościach puszcza fuga cementowa, a nie przed wodą. Ta nie ma prawa się tam dostawać, bo to po czasie kłopoty.
Tylko uszczelniacz typu silikon.
Może w Polsce znajdziesz transparent grijs. Poszukaj.

PrzemWas
31-07-2020, 07:32
A czy to nie za szeroko na silikon, obawiam się czy ładnie się rozłoży. Co innego 5 mm a tu dobry centymetr.

boorys
31-07-2020, 07:42
No za szeroko ale jakoś trzeba to uszczelnić, bo woda nie ma prawa się tam dostawać. Wolisz listwę Twoja sprawa. Ja proponuję silikon transparenty-szary, który im grubsza warstwa, tym bardziej wpada w szarość.
Droższa opcja - przyklej w kabinie mozaikę: D

niktspecjalny
31-07-2020, 09:03
Może nie mozaikę ale cokolik albo z tej samej płytki cienkie paski w otwór .Da się wyciąć , nawet 0.5 cm.Ja bym się pobawił jak silikon odrzuci autor.

boorys
31-07-2020, 09:21
Da się. Tylko szkoda zachodu. Trzeba to ciąć do klina. Między plytką a wstawką obowiązkowo fuga żeby było szczelnie. Przy podłodze i tak musi być silikon. Ta wstawka praktycznie nie będzie widoczna.
Jest jeszcze opcja by ją skleić z płytką jakimś uszczelniaczem ale to rzeźbienie :D
Niech próbuje. Nikt inny mu tego raczej nie poprawi.

cezary.pl
31-07-2020, 11:06
Ostatnio, przy oględzinach płytek w salonie natknąłem się na dekory. Były to m/i ceowniki z polerowanej stali nierdzewnej w różnych szerokościach przystosowane wysokością do grubości płytek. Centymetrowe też były.

cezary.pl
31-07-2020, 11:11
Ostatnio, przy oględzinach płytek w salonie natknąłem się na dekory. Były to m/i ceowniki z polerowanej stali nierdzewnej w różnych szerokościach przystosowane wysokością do grubości płytek. Centymetrowe też były.

PatrycjaGnat
31-07-2020, 12:04
A jak jest gdybym chciała mieć małe płytki na ścianie pod prysznicem? Chodzi mi o plaster wielkości 30x30 złożony z malutkich płytek. Czy to by się nadawało na stały kontakt z wodą czy nie jest to praktyczny pomysł?

boorys
31-07-2020, 12:46
Mozaiki jak najbardziej się nadają. A do tego fuga epoksydowa i masz spokój do póki nie zaczniesz marzyć o nowej kabinie ;)

PrzemWas
13-08-2020, 18:03
Zdecydowałem się na wypełnienie szczeliny silikonem. Jak na razie jestem zadowolony z efektu, mimo obaw dość łatwo się położyło tak szeroką spoinę.

447141