PDA

Zobacz pełną wersję : kostrukcja szkieletowa/garaż



tobiasz86
02-08-2020, 10:51
Cześć
postanowiłem wybudować sobie pomieszczenie gospodarcze z altaną pod jednym dachem, całość ok 40m2 na płycie fundamentowej.
Raczej nie mam w planie ogrzewania tego pomieszczenia ale też nie wiem co kiedyś do głowy przyjdzie więc różnie to może być.
Konstrukcja szkieletowa, od zewnątrz osb15- i co dalej, pierwotnie chciałem dać styropian bo zostało mi z domu+klej, siatka tynk ss. Później pomysł podobny ale jednak z wyeliminowaniem styropianu a dla zwiększenia przyczepności kleju użyć siatki Ledóchowskiego. Wiem, że najlepiej było by wełna+ tynk ale i zdecydowanie najdrożej. Co myślicie?

gnago
02-08-2020, 15:52
Zainteresuj się płytami magnezowymi, obustronnie po ścianach, w środek daj to co masz, styropian. Zrób kalkulacje kosztorys obu roziązań. W ostateczności w garażu możesz dać sufitowy punktowy system gaśniczy . Koszty raczej z łatwością poniesiesz: https://sorbex.pl/sklep/204-samoczynne-urzadzenie-gasnicze-sug-6x-abc-6kg-boxmet.html?gclid=Cj0KCQjwyJn5BRDrARIsADZ9ykH19ZH2 ZFkxfRIMUGKkUeDdXpEoR-5fCXUDzGIStg33YJrppwksxMMaApHxEALw_wcB#lg=1&slide=0

tobiasz86
02-08-2020, 17:31
Ale ja już mam OSB na ścianie, średnica interes dawać kolejna płytę na zewnątrz, pomyśle o mgo we wnętrzu ale to jeszcze nie teraz. Druga sprawa że na zewnątrz chce tynk, dokładnie taki jak na elewacji domu.