PDA

Zobacz pełną wersję : Demontaż rur gazowych



Mike8
02-08-2020, 18:29
Witam, rozpocząłem remont w mieszkaniu w bloku. Blok jest podpięty do gazu, ale mój poprzednik miał gaz odcięty - plomba na liczniku i sterczący kikut rury ze ściany na korytarzu. Ja od kiedy jestem właścicielem nie starałem się o podłączenie. Teraz remontuje łazienkę, chciałbym stare rury gazowe i podgrzewacz wymienić na nowe, a podgrzewacz umieścić jakieś pół metra bliżej. Nowe rury i montaż podgrzewacza zlecę oczywiście gazownikowi z uprawnieniami.
Pytanie - czy muszę mieć jakiekolwiek zgody na demontaż tych rur i podgrzewacza?
Czy muszę mieć jakieś projekty, opinie i inne papiery na wykonanie przez gazownika instalacji jakieś 0,5 m krótszej?
Oczywiście chodzi mi o jakąś podstawę prawną- w blokach co roku chodzą gazownicy sprawdzać gaz, jak będzie jakiś nadgorliwy, zobaczy, że tylko ja mam podgrzewacz gdzie indziej, to może ruszyć biurokratyczna maszyna zniszczenia obywatela! :cry:

Dla wielu to mogą być śmieszne pytania, ale przypadkiem dowiedziałem się, że jak chce mieć węższe okno o pół metra to muszę iść do architekta po projekt - koszt kilka tysiaków! Mnie w tym kraju już nic nie zdziwi. :-x