PDA

Zobacz pełną wersję : Woda pod folia paraozolacyjną



Switala18
02-08-2020, 21:40
Witam
Na wiosnę układałem wełnę mineralna pod dachem a na nią przyszła folia paraizolacyjna. Nie mam jeszcze w środku zamontowanej podbitki z gk wiec folia jest cały czas na wieszku. Dzisiaj patrzę a w jednym miejscu między krokwiami stoi woda która delikatnie przez malutki otworek w foli spuściłem do wiadra.
Dlatego teraz pytanie do was - skąd ta woda i to tylko w jednym miejscu?? Czy gdzieś powstała dziura w membranie czy jakiś inny powód

maaszak
05-08-2020, 23:01
Witam
Na wiosnę układałem wełnę mineralna pod dachem a na nią przyszła folia paraizolacyjna. Nie mam jeszcze w środku zamontowanej podbitki z gk wiec folia jest cały czas na wieszku. Dzisiaj patrzę a w jednym miejscu między krokwiami stoi woda która delikatnie przez malutki otworek w foli spuściłem do wiadra.
Dlatego teraz pytanie do was - skąd ta woda i to tylko w jednym miejscu?? Czy gdzieś powstała dziura w membranie czy jakiś inny powód

Ale ten malutki otworek został już zalepiony? Folia paroizolacyjna z otworkami traci swój sens. Musi być szczelna i mieć odpowiednie parametry.
Jak są warstwy dachu? Jeśli jest wierzchnie krycie to przez drobną nieszczoność w membranie nie wpoinno przeniknąć zbyt wiele wody. Ile tej wody się zebrało w sumie?