PDA

Zobacz pełną wersję : Za niska wylewka- reklamacja



sigielki
03-08-2020, 17:28
Dzień dobry,
Proszę o radę.
Odebrałem mieszkanie od dewelopera, ja większych wad nie widziałem ale należało wziąć fachowca.
Wykonawca prac wykończeniowych od razu zauważył że otwory na drzwi są za wysokie, w łazience wystaje rura odpływowa (krótka na szczęście).
Nie byłoby tych dodatkowych prac gdyby styropian pod wylewką był wyższy. Jest 5 cm, gdyby było 10 byłoby OK. Mieszkanie na piętrze.
Jak Państwo myślą, jest to podstawa do reklamacji?, W ramach rękojmi.
Jak opisać taką reklamację?
Błąd w sztuce?
Wykonanie nie spełniające standardów budowlanych?
Zaniedbanie?

jajmar
03-08-2020, 20:09
NA stropach między-kondygnacyjnych nie daje sie 10 cm.
Ile maja otwory pod drzwi ze są za wysokie? Ile masz luzu do drzwi wejściowych ? Ile masz np do drzwi balkonowych ? Jak się ma wysokość mieszkania do tej którą kupiłeś ?

CityMatic
03-08-2020, 21:04
Nie byłoby tych dodatkowych prac gdyby styropian pod wylewką był wyższy. Jest 5 cm, gdyby było 10 byłoby OK. Mieszkanie na piętrze.


Z dwojga złego lepiej jak jest więcej luzu niż nie dałoby się się położyć dywanu , albo płytek.
Tak jak kolega wspomniał jakie są wymiary tego mieszkania?Czy tylko u Ciebie jest ten problem , czy również w sąsiednich mieszkaniach jest zbyt nisko?
Jeśli wymiary odbiegają znacząco warto jest zgłosić jako usterkę techniczną.

sigielki
03-08-2020, 22:10
Dziękuję, sprawdzę wymiary.
Wysokość otworów na drzwi 216.

Ale prawdę mówiąc też to już przemyślałem i raczej lepiej niżej niż za wysoko. Jutro właśnie miałem sprawdzić drzwi balkonowe i wejściowe.