PDA

Zobacz pełną wersję : Projekt mieszkania - narożne czy nie



Wirtualnyjan1
06-08-2020, 10:07
Del

pandzik
06-08-2020, 10:31
Czym mniej sąsiadów tym wieksza szansa na jakiś tam spokój. Różnice w grzaniu będą niewielkie, jesli oczywiscie ocieplenie zostało wykonane ze sztuką, a nie jak u mnie na plackach z dziurami gdzie sie da. Ja ze względu na sąsiadów wytrzymałem w nowym 2 lata.

Jak juz musisz to bierz narożne, najlepiej na ostatnim pietrze. Najlepiej kup działkę i postaw dom do 35m albo dwa kontenery morskie. :)

Wirtualnyjan1
06-08-2020, 10:57
Del

Elfir
06-08-2020, 16:12
to nie jest blok z lat 70-tych tylko budownictwo, które musi spełniać wymogi techniczne na 2019 rok (bo pewnie wówczas rozpoczęli budowę).
A to oznacza, że zapotrzebowanie na ciepło jest kilkanaście razy mniejsze od starego bloku. I straty ciepła są mniejsze.

Zimy też już nie takie jak w latach 70-tych, wiec to akurat argument z...worka.

pandzik
06-08-2020, 19:59
Na ostatnim piętrze jest wolne mieszkanie, ale tam od razu odrzuciłem bo latem to tam będzie sauna, szczególnie w tym narożnym, dużo okien i ciepło od dachu, jestem w błędzie?

A zimą to pewnie kaloryfery na maksa i nadal będzie średnio ciepło a żona jest ciepłolubna i obawiam się żeby nie wtopić a mieszkanie na kredyt pewnie do końca życia.

To lepiej odpuść developerkę. Generalnie głupstwa gadasz. Skoro to ma być na lata to weź to lepiej przemysł.

Ja mam 18 okien w domu i nie zamieniłbym tego na nic innego. Nie mam miejsca gdzie nie dochodzi światło dzienne. We wszystkich pokojach mam minimum po dwa okna, w wiekszosci na dwóch ścianach. Nawet drzwi wejściowe mam cale przeszklone przez co wiatrołap mam doświetlony. Zobaczysz co to zysk słoneczny zimą w tym narożnym. Samo piękno.

Jedno okno w pokoju z kuchnią masz w tym preferowanym, w dodatku pod balkonem...
Miałem takie mieszkanie w 2015 roku jak ty chcesz kupić. W kuchni ciemno. Nieprzyjemnie. W narożnym masz okno w kuchni, na dwie strony reszta okien, pięknie doświetlony salon. Światło dzienne w całym korytarzu. Kup to na ostatnim. Masz tam pewnie na stropie 20cm wełny. jak bedzie jeszcze miejsce to wrzucisz kolejne i masz od dachu amerykę :)

Wirtualnyjan1
07-08-2020, 07:41
Del

Elfir
07-08-2020, 09:37
Ocieplenie masz dokładnie takie, jakie wynika z rozporządzenia.
Nad mieszkaniem będzie zielony (czyli z roślinami) dach? Bo tak wynika z opisu.

Wirtualnyjan1
07-08-2020, 10:06
Del

Elfir
07-08-2020, 13:32
myślałam, że to faktycznie bedzie zielony dach, a to tylko taras.
Zielony dach by stanowił dodatkową izolacje termiczną.

gnago
07-08-2020, 20:20
Dla mnie lepszym wyborem jest narożne . A wybierzcie te które się wam wydaje bardziej ustawne. Z lepszym widokiem etc. Czy wreszcie tańsze

Sylw.
07-08-2020, 21:02
Zastanów się czy kuchnia w przedpokoju to dobry pomysł.

xdotka
08-08-2020, 09:01
Wybrałabym narożne. Lepiej doświetlone, okno w części kuchennej, okna na dwie strony świata. Okna wychodzące tylko na jedną stronę to minus. Min. nie da rady zrobić przeciągu...

maaszak
08-08-2020, 18:44
Narożne. Ma ciekawszy układ. Przede wszystkim wydzielona strefa wejścia. W tym drugim wchodzisz praktycznie bezpośrednio do kuchni, trochę słabo.

Wirtualnyjan1
08-08-2020, 19:38
Del

Elfir
10-08-2020, 12:16
tak, na starych zasadach.

Jak budowałam dom to z nadwyżką izolacyjną, przekraczając normy na 2021 rok, bo celowałam w budownictwo pasywne.
Ale co innego budować samemu a co innego deweloper. Deweloper robi minimum wymagane przepisami. Inaczej nie byłby konkurencyjny na rynku.

E-Rzecznik Śnieżka
31-08-2020, 21:58
Mieszkanie narożne mimo nieco mniejszego metrażu jest atrakcyjniejsze i zdecydowanie lepiej doświetlone. My też rekomendujemy narożne

hipodrom
01-09-2020, 22:03
Masz do wyboru dwa mieszkania, jedno w którym cały czas będziesz palić światło i drugie gdzie salon z kuchnią będą cały czas doświetlone... Na balkon przyda się pewnie jakaś markiza, bo będzie mega gorąco od południa.

Współczynnikami okien raczej nie ma sensu się przejmować. I tak masz wentylację grawitacyjną, która polega na ich rozszczelnieniu.