PDA

Zobacz pełną wersję : Hybrydowe grzanie podłogówką i klimatyzacją.



kulibob
06-08-2020, 14:40
Hybrydowe grzanie podłogówką i klimatyzacją.
Zastanawiam się jak te dwie rzeczy pogodzić. Tzn teraz mam podłogówkę na termostatach mierzą temperaturę powierza na wysokości 1,5m.
I zastawiam się czy nie lepiej byłoby sterować nie temperaturą powietrza tylko podłogi. Tzn przykleić czujnik taśmą alu do podłogi gdzieś pod szafą aby nie przeszkadzała. I na termostacie ustawić 23,5-23,7* na parterze i 23* na piętrze. Moc grzewcza będzie znikoma a powinno pozwolić to utrzymać przyzwoity komfort dla stóp. Klima odwali główną robote.
Można by jeszcze cudować z grzaniem taryfowym i pogodowym tzn odpalać podłogę jak na zewnątrz będzie koło 0.
Z tym że całkowita pojemność wylewek jest u mnie dość mała. 5-6kWh/K

gawel
06-08-2020, 14:51
Ja mam termostat w podłogówce w łazience w podłodze jest ok.
Jaką masz moc grzałki do podłogówki?

kulibob
06-08-2020, 18:05
Ja mam termostat w podłogówce w łazience w podłodze jest ok.
Jaką masz moc grzałki do podłogówki?

3kw

Chodzi mi o to czy lepiej termostat powietrza na wysokości 1,5m czy termostat temperatury podłogi

gawel
06-08-2020, 18:16
3kw

Chodzi mi o to czy lepiej termostat powietrza na wysokości 1,5m czy termostat temperatury podłogi

A masz możliwość zmiany lokalizacji bez rujnowania? Moim zdaniem może być i na ścianie to kwestia znalezienia ustawienia.

jasiek71
06-08-2020, 18:21
Moje termostaty godzą jedno i drugie...
Mam ustawioną minimalną temperaturę podłogi na 23,5* na całym dole domu i minimalną temperaturę podłogi w łazience na 25*...
Tyle podłogi mają zawsze a jak temperatura w domu spada poniżej 22* to dodatkowo termostaty i tak załączają ogrzewanie...

kulibob
06-08-2020, 18:29
A masz możliwość zmiany lokalizacji bez rujnowania? Moim zdaniem może być i na ścianie to kwestia znalezienia ustawienia.

Naparterzerze tak na piętrze trochę gorzej ale jedną listwę póściłbm w kierunku podłogi i tyle. W sypialni może być takie coś. goże j z samym czujnikiem bo musiałbym przykleić go taśmą do podłogi ale to gdzieś pod meblami więc też problemu niema.

kulibob
06-08-2020, 18:30
Moje termostaty godzą jedno i drugie...
Mam ustawioną minimalną temperaturę podłogi na 23,5* na całym dole domu i minimalną temperaturę podłogi w łazience na 25*...
Tyle podłogi mają zawsze a jak temperatura w domu spada poniżej 22* to dodatkowo termostaty i tak załączają ogrzewanie...

OK
Mi bardziej chodzi o uzyskanie komfortu stóp przy minimalnym koszcie. Główne grzanie ma zapewniać klima.