PDA

Zobacz pełną wersję : Zabudowa stelaża WC do zabudowy mokrej



Parabol
06-08-2020, 21:59
Instaluję stelaż do zabudowy mokrej we wnęce o szerokości ok. 90cm. Stelaż ma około 50cm szerokości i chcę go obudować bloczkami z gazobetonu, które będę stawiał bezpośrednio na stropie, bo wyciąłem kawałek wylewki w tym miejscu. Ściany we wnęce są już otynkowane (gips) i tu mam problem. Zapewne lepiej byłoby pozbyć się tynku w miejscu zabudowy, ale może wystarczy go porządnie zagruntować i zrobić tę zabudowę na nim? Bloczki planuję przewiązać do ścian bocznych i ewentualnie do ściany za nimi.

CityMatic
07-08-2020, 12:23
Nie musisz, nic robić z taką ścianą -może boisz się wilgoci ale tam takowej nie będzie i nie ma. Bloczki wiąż ze ścianą boczną z tyłem nie ma potrzeby.
Napiszę Ci , że najlepiej jest to zrobić na klej. i z bloczków market-owych są cieńsze,a ich powierzchnia bardziej równa.;)

Parabol
07-08-2020, 16:51
Bloczki już mam 12 cm grubości. Stelaż ma 12,5 więc całkiem nieźle się to spasuje. Całość wyrównam zatynkuję i przy okazji wyrównam tynkiem cementowym. Przy okazji wtopię jakąś siatkę dla usztywnienia i wzmocnienia. Wilgoci się nie boję, bo i tak cała łazienka jest w gipsie. Przykryję to płytkami a wcześniej w kluczowych miejscach zrobię hydroizolację. Nie chciałem po prostu jakiejś lipy robić i bałem się że klej nie złapie do tynku albo jakoś się odspoi. Dobrze zagruntuję i może będzie ok. Dzięki za pomoc.