PDA

Zobacz pełną wersję : Pustaki ceramiczne jakie?



Marcin_333
07-08-2020, 17:19
Witam wszystkich jestem nowy na tym forum Chciałbym dowiedzieć się z jakich pustaków budowaliście domy w 2020. W internecie sa same stare posty co polecacie?
Pozdrawiam

pandzik
07-08-2020, 17:22
Pustaki są passe. poszukaj lepszego materiału.

Marcin_333
07-08-2020, 17:49
Każdy buduję jak uważa ja chce z ceramik i liczę na odp ludzi którzy budowali z takiego materiału a nie przedstawicieli handlowych itp. O zmianę na lepsze.

marcin225
07-08-2020, 18:04
Porotherm Wienerbergera 25 P+W. Nie daj się namówić na inne trochę tańsze innych producentów bo się w rękach rozlatują.

swierol
07-08-2020, 20:25
Ja budowałem z Porothermu E3 500. Jak kupowałem 1m2 wychodził jakieś 9 zł taniej od 25p+w. Czy były idealnie proste? Nie ale na koniec murowania zostało może wiaderko odpadów. Mój budowlaniec wspominał coś o ceramice podkarpackiej ze niby fajne pustaki. Zdecydowałem się na E3 500 ze względu na cenę i mniejsza ilość łączeń pionowych.

boconek03
09-08-2020, 20:28
Leier Thermopor 25 P+W polecam.

PrzemekKRK
13-08-2020, 13:01
Zacząłem budowę w marcu br, kupiłem ze względu na cenę Leiera25 PW, był znacznie tańszy od Wiene i nie żałuję. Ściany proste, materiał się nie kruszył specjalnie, parametry podobne jak wiene, a na to i tak idzie 20 cm styropianu. Przy ceramice kierowałem się głownie ceną. Na ściany wewnętrzne wziąłem wiene 18,8 , bo wyszedł taniej niż leier.
Natomiast przed zamówieniem całości kupiłem pustak 25 PW polskiego producenta (nie Leier) i Leier ze Słowacji i ściankę obydwu potraktowałem młotkiem.Starałem się uderzyć z taką samą siłą i w "to samo" miejsce. Oczywiście nie można tu mówić o pełnej powtarzalności więc nie jest to do końca miarodajne . Ale polski rozpadł się na znacznie większa ilosc kawałków, poleciał również w poprzek wewnętrznych przegród. Leier pekł bardziej "na pół" , równolegle do przegrody, pozostawiając dwa nieuszkodzone kawałki. Cena była podobna, kupiłem L. Murarze docinali, nie narzekali.

Elfir
13-08-2020, 13:18
W tej chwili materiały muszą mieć aprobatę techniczną spełniająca polskie normy.
Więc te dopuszczone do obrotu jeśli się różnią, to raczej dlatego, ze fabryce jakaś partia nie wyszła, a nie że są znaczące różnice jakości.

Wybuduję czy nie? :)
13-08-2020, 14:11
Z Edera pustaki ceramiczne są najlepsze. Też przed budową porównywałem.
Pustki równe, odpadów nie było prawie wcale.

boconek03
13-08-2020, 14:43
Zacząłem budowę w marcu br, kupiłem ze względu na cenę Leiera25 PW, był znacznie tańszy od Wiene i nie żałuję. Ściany proste, materiał się nie kruszył specjalnie, parametry podobne jak wiene, a na to i tak idzie 20 cm styropianu. Przy ceramice kierowałem się głownie ceną. Na ściany wewnętrzne wziąłem wiene 18,8 , bo wyszedł taniej niż leier.
Natomiast przed zamówieniem całości kupiłem pustak 25 PW polskiego producenta (nie Leier) i Leier ze Słowacji i ściankę obydwu potraktowałem młotkiem.Starałem się uderzyć z taką samą siłą i w "to samo" miejsce. Oczywiście nie można tu mówić o pełnej powtarzalności więc nie jest to do końca miarodajne . Ale polski rozpadł się na znacznie większa ilosc kawałków, poleciał również w poprzek wewnętrznych przegród. Leier pekł bardziej "na pół" , równolegle do przegrody, pozostawiając dwa nieuszkodzone kawałki. Cena była podobna, kupiłem L. Murarze docinali, nie narzekali.

Też wybrałem Leier Thermopor 25P+W zamiast Porotherma i nie żałuję.