PDA

Zobacz pełną wersję : Optymalne kosztowo okna



dawiddur
12-08-2020, 20:27
Stoję obecnie przed wyborem ostatecznej wersji projektu naszego domu co za tym idzie mogę wciąż wpłynąć na pewne elementy, którą choć niepozorne to mogą wpłynąć na koszta.

Temat: Okna.
Czy są jakieś zasady czy kierunki, których mogę się trzymać co w efekcie przełoży się na niższe koszty zakupu i montażu okien?
Wiadomo, sama ich łączna powierzchnia robi kwotę, ale na pewno są "skoki" cenowe, nieproporcjonalne względem ogólnej powierzchni.
Czyli np. 3m2 okna o szerokości do 1,5m dają jakąś tam kwotę za m2, natomiast po przekroczeniu owego 1,5 cena tego m2 rośnie nieproporcjonalnie.
Czy wysokość okna ma wpływ na cenę?

Będę wdzięczny za wskazówki w tym zakresie.

Kaizen
12-08-2020, 22:02
Pobaw się kalkulatorkami na stronie MS. Sprawdzisz też jak rozmiar i typ okna wpływa na U i cenę (mnie to doprowadziło do wyboru fixów).
Jak stwierdzi, że rozmiar za duży, to trzeba hartować szyby i/lub inny profil - i cena rośnie drastycznie.
Chyba, że nie pomyliłeś działów i faktycznie pytasz o okna dachowe - to nie znam kalkulatorka.

dawiddur
13-08-2020, 10:28
Velux robi tylko okna dachowe? Nie sądziłem, że ten dział dotyczy tylko okien dachowych. Rozwiń skrót MS. Nie wiele mi to mówi, ale chce skorzystać z twojej wskazówki.

Kaizen
13-08-2020, 10:34
ms.pl