PDA

Zobacz pełną wersję : Piec gazowy wkład ze stali nierdzewnej fi125



Szazi
14-08-2020, 14:31
Witam,
murarze postawili mi komin systemowy Hoch turbo stal z wkładem ze stali nierdzewnej fi125.
Teraz dowiadując się w temacie pieca gazowego widzę że wkład powinien mieć średnicę fi80
Informacja od firmy Hoch: średnica komina to około 28 cm, a płyta czołowa do doprowadzania powietrza będzie miała wymiar 18 cm. Powietrza będzie bardzo dużo do doprowadzenia do pieca.

Czy w takim przypadku z zastosowaniem redukcji będzie można podłączyć piec gazowy do takiego komina czy wymagane jest zastosowanie wkładu fi80. Czym grozi zastosowanie wkładu o większej średnicy?

Pozdrawiam

Greengaz
14-08-2020, 16:14
Większa średnica doprowadzenia powietrza oraz wieksza srednica przewody spalinowego niż zalecana przez producenta kotła nie ma znaczenia. Stosuj redukcje.

RobertJG
24-08-2020, 10:55
"Czym grozi zastosowanie wkładu o większej średnicy?"

Większym zużyciem gazu.

CityMatic
24-08-2020, 11:57
"Czym grozi zastosowanie wkładu o większej średnicy?"

Większym zużyciem gazu.

Co to za bzdurę napisałeś:confused: - przecież to jest forum - tu się udziela porad, a nie śmieje z zadających pytania bo ktoś może wyłapać tylko Twoją odpowiedz.

Szazi
27-08-2020, 13:26
Czytałem już różne opinie w internecie, dlatego pozwoliłem sobie na ten temat. Jeżeli wkład będzie nieodpowiedni - z czym się liczę i nie chcę poklepania po ramieniu z komentarzem jest ok, to wykonawca wymieni go na swój koszt.