PDA

Zobacz pełną wersję : Balkon bez wylewki - deska kompozytowa zamiast płytek



dagerr
16-08-2020, 16:21
Witam,
Mam do wykończenia balkon.
Docelowo warstwą wykończeniową ma być deska kompozytowa, podłoga balkonowa lub np. płyta WARCO. W każdym razie na pewno nie płytki ceramiczne.
Balkon ma 95cm x 800 cm. W tym momencie jest położona warstwa styroduru 5 cm i to zaciągnięte siatką i klejem.
Mój pomysł jest taki żeby ten styrodur ściągnąć i na to położyć: papa termozgrzewalna > styrodur (2-3 cm) > papa > deska kompozytowa (pływająca). Nie będzie wylewki. Pytanie czy to ma rację bytu. Dodam, że od płyty balkonowej, do dziur wentylacyjnych drzwi balkonowych jest tylko 8 cm. Balkon kryty, choć deszcz zacina z boku. Elewacja na budynku już jest zrobiona.
Z góry dzięki za pomoc.

CityMatic
16-08-2020, 19:03
A ja się spytam jaką rolę na tym balkonie spełnia styrodur?

dagerr
16-08-2020, 19:13
A ja się spytam jaką rolę na tym balkonie spełnia styrodur?
rolę docieplenia, od spodu i po bokach jest styropian.

CityMatic
16-08-2020, 19:21
Ok, to co proponujesz się sprawdzi, jednak papa pod deski jakkolwiek będzie izolacją to jej spadek nie będzie wystarczający, ale to również można pominąć - najważniejsze jest to aby woda miała gdzie być odprowadzona - poza obrys balkonu - tu konieczne będzie wykonanie obróbki blacharskiej z kapinosem zapewne na grubość większą niż warstwy papy i styroduru,
Musi woda ta być "odsunięta" od balkonu i elewacji bo pojawią się zacieki-przecieki.
Pozdrawiam

dagerr
18-08-2020, 18:48
Mała aktualizacja: po ściągnięciu styroduru okazuje się że pod spodem są stare płytki. Trzymają się bardzo dobrze. Skute są jedynie od frontu. Tam gdzie ma być kapinos. Pytanie czy można te płytki zostawić i czy się przyklei do nich dysperbit a potem papa?