PDA

Zobacz pełną wersję : jaki przepływowy ogrzewacz elektryczny do prysznica ?



radauskas
19-08-2020, 11:24
Mam na działce domek, w którym krany zasilane są z małego bojlera, a prysznic z ogrzewacza przepływowego elektrycznego. Ma 5 kW i moje Panie i czasami goście narzekają na mały strumień wody. Chcę wieć zmienić na większy ale nie wiem jaki. Celuje w ok. 9 kW. Są jakieś niewielkie gabarytowo i niedrogie np. DAFI ( 200,- ) ale są tez większe za ok. 600 ,- zł. Muszą się jakoś róznić ale nie wiem czym i nie wiem na jaki się zdecydować. Help !

Kaizen
19-08-2020, 11:30
Jakie masz kable tam pociągnięte, jaką moc umowną i jakie zabezpieczenie przedlicznikowe?

CityMatic
19-08-2020, 11:35
Witam
Do prysznica przy standardowej wylewce prysznicowej stosuje się ppw o mocy 15 kW .
Wszystkie inne tzn o mocy mniejszej mają dedykowaną wylewkę - o odpowiednio ograniczonym strumieniu wypływu podgrzanej wody, dlatego też, aby tej wody było relatywnie dużo musi być również odpowiednia moc.

Z czym się to wiąże, że jeśli jest to domek letniskowy to z reguły nie ma tak dużej mocy przyłączeniowej, dlatego w takim przypadku stosuje się podgrzewacze zbiornikowe - bojlery.

radauskas
19-08-2020, 12:25
Moc przyłączeniową mam 10kW ale będe składał wniosek o zwiekszenie. kable mam doprowadzone x4. Problem ze zbyt dużum urządzeniem jest też taki, że nie może być zbyt duże. Ogrzewacz mam ukryty za tajemną ścianką ( przed złodziejami ) i max. grubośc urządzenia to jakies 12 cm.

Antyspam
19-08-2020, 13:26
Moc przyłączeniową mam 10kW ale będe składał wniosek o zwiekszenie. kable mam doprowadzone x4. Problem ze zbyt dużum urządzeniem jest też taki, że nie może być zbyt duże. Ogrzewacz mam ukryty za tajemną ścianką ( przed złodziejami ) i max. grubośc urządzenia to jakies 12 cm.

Ogrzewacz przepływowy nie musi być duży. Mój Stiebel Eltron 18kW ma z 10cm głębokości. Chyba nie będzie problemu ze znalezieniem czegoś niedużego.

Kaizen
19-08-2020, 15:01
Moc przyłączeniową mam 10kW ale będe składał wniosek o zwiekszenie. kable mam doprowadzone x4. Problem ze zbyt dużum urządzeniem jest też taki, że nie może być zbyt duże. Ogrzewacz mam ukryty za tajemną ścianką ( przed złodziejami ) i max. grubośc urządzenia to jakies 12 cm.

Jaka grubość (w mm2) i materiał WLZ i kabla od rozdzielnicy do podgrzewacza?

pandzik
19-08-2020, 15:14
Zmień ten bojler na podgrzewacz pojemnościowy Ariston. Kilka razy z nim sie spotkałem na 1-2 tyg. wyjazdach. . Doskonały sprzęt.

Bertha
19-08-2020, 17:08
Siemens Automatic DTH18R 3 fazy, 18kW, wys=47, szer=23, głębokość=12cm + 12mm gałka. Nawet na ekonomicznym 9kW nie ma problemu z kąpielą. Bateria NIE może być z termostatem.

radauskas
19-08-2020, 18:40
A czym się rózni podgrzewacz pojemnościowy od bojlera ? Bo to chyba to samo.