PDA

Zobacz pełną wersję : Piec gazowy a wyjazd wakacyjny



Mader1
19-08-2020, 20:52
Witam

Posiadam piec gazowy 2-funkcyjny, ktory pracuje obecnie, rzecz jasna, w trybie Lato (c.w.u.)
Wyjezdzam na tydzien i w zwiazku z tym - byc moze oczywiste pytanie - wylaczyc calkowicie piec i zakrecic zawor gazu?
Czy cos jeszcze nalezy zrobic?

edit. widze, ze mam opcje "wakacje" wiec ja ustawie bez zakrecania gazu. co dokladnie funkcja wakacje oznacza?

CityMatic
20-08-2020, 08:33
Wyjezdzam na tydzien i w zwiazku z tym - byc moze oczywiste pytanie - wylaczyc calkowicie piec i zakrecic zawor gazu?
Czy cos jeszcze nalezy zrobic?
Rozsądne - ale zrób to nie "siedząc na torbach" tylko wypróbuj dwa dni wcześniej - może okazać się, że zawór gazu jest uszkodzony, a Ty po prostu nie możesz go zakręcić:bash:. Tak to wygląda serwis co najmniej dwa razy do roku.


edit. widzę, ze mam opcje "wakacje" wiec ja ustawie bez zakrecania gazu. co dokladnie funkcja wakacje oznacza?
Od tego jest instrukcja każdy piec tą funkcję ma podobnie, ale inaczej :
Wakacje to z reguły brak funkcji cyrkulacji , woda ogrzewana jest tylko do 10*C - anty - zamrożeni-owo. wszystkie programy zegarowe programatora są w stanie czuwania. - coś w tym stylu;) funkcja CO do 17*C i wiele różnych udogodnień, ale to wszystko zależy od producenta pieca.