PDA

Zobacz pełną wersję : Drewniany dom dla dzieci w ogrodzie



Rik_o
21-08-2020, 00:00
Cześć, mam problem z sąsiadem budowniczym i szukam rozwiązania. Mieszkamy na osiedlu domków szeregowych. Każdy ma niewielki ogródek, który we własnym zakresie sobie urządza, ogradza itp. w miarę pokojowo w stosunku do innych.

Niestety mój sąsiad postanowił na tej malutkiej działce postawić swoim dzieciom domek do zabawy. Problem w tym, że nie kupił jakiegoś gotowca z supermarketu, tylko postawił zaraz przy siatce która nas dzieli ~4 metrowy, piętrowy budynek. Wygląda naprawdę masywnie, stoi dosłownie 15cm od naszej siatki i ma wycięte okna skierowane w stronę domów przez co z jego środka jest doskonały widok na całą moją działkę, duża część salonu i nawet moja sypialnie na piętrze przez drzwi balkonowe.

Czy możecie mi wskazać jaki jest najlepszy sposób działania i zmuszenie sąsiada do rozbiórki tego? Niestety rozmowy jeszcze na etapie powstawania tego nie przyniosły skutku.

Kaizen
21-08-2020, 00:09
PINB. Jak piętrowy, to spora szansa, że to samowola budowlana.

gorbag
21-08-2020, 21:57
Tylko widok na Twój dom i podwórko jest problemem? Gdyby nie było domku, to widok byłby przecież taki sam.
Jeśli tylko w tym jest problem, to najprostszym rozwiązaniem jest przysłonięcie czymkolwiek siatki w miejscu okna w domku. Konflikty z sąsiadem często mogą się okazać kosztowne, przy czym nie chodzi tylko o pieniądze, ale i niepotrzebne nerwy.

Rik_o
22-08-2020, 16:46
Nie, widok nie byłby taki sam. Widok na dom i moje podwórko z ich ogrodu mogę zasłonić ogrodzeniem, nasadzeniami.
Widoku który mają z podwyższenia z okna na 3 metrach nijak nie zasłonie. Z ich ogrodu nie da się mieć wglądu na moje piętro ze względu na kąt patrzenia w górę. Z tego domku na wysokości 3 metrów są mniej więcej już na poziomie mojego piętra, więc mają bezpośredni widok przez okna.

Jeśli sąsiad nie miał prawa stawiać takiego budynku to jak najbardziej będę domagał się egzekwowania tego prawa. Sugestia z PINB jest chyba najlepsza.