PDA

Zobacz pełną wersję : Izolacja murłaty



agresst
22-08-2020, 19:43
Witam,

Za namową tynkarzy domurowałem jedną warstwę bloczka H+H (gr 5 cm ) na ścianie kolanowej. 447381 < podobnie jak na załaczonym zdjęciu. Murłata leży na foli izolacyjnej(tylko od spodu). miedzy bloczkiem a murłatą powstała 5 cm przestrzeń. Zastanawiam się czy można ją czymś wypełnić jeżeli tak to czym? Jesienią / zimą zostanie położona izolacja poddasza 20 cm wełny , wiosną 20 cm styropianu na elewacji. Jeżeli tą przestrzeń czymś wypełnię murłata zostanie z 3 stron zaizolowana od dołu pozostanie folia. Dach kładziony w kwietniu drewno z tartaku dosc mokre. Pokrycie blachodachówka .

CityMatic
24-08-2020, 11:31
Możesz odizolować to pianką montażową - bo wątpię, aby udało się tam wcisnąć wełnę.

Robinson74
24-08-2020, 11:46
A od zewnątrz, spod okapu, nie da rady tam wygodnie "owinąć" murłatę wełną?

CityMatic
24-08-2020, 11:53
A od zewnątrz, spod okapu, nie da rady tam wygodnie "owinąć" murłatę wełną?

Ale jemu chyba nie o to chodzi? - tą 5 cm pustkę pomiędzy wymurowanym bloczkiem, a murłatą chce wypełnić.

Robinson74
24-08-2020, 12:09
Aha, ale jeśli dał bloczek 5cm, to dalej ma 5cm przerwy między bloczkiem a murłatą? Czyli pewnie murłata jest zlicowana ze ścianą zewnętrzną.
Jeśli tak, to ciekawe czemu nie zastosował grubszego bloczka. Wydaje mi się, że należało 11,5cm dociąć na odpowiedni wymiar.

CityMatic
24-08-2020, 12:15
Jeśli tak, to ciekawe czemu nie zastosował grubszego bloczka. Wydaje mi się, że należało 11,5cm dociąć na odpowiedni wymiar.

Nie wiem ? może taki miał? może jakby zastosował grubszy to by nie mógł zastosować odpowiedniej grubości wełny do ocieplenia dachu? Wycinanie to dodatkowa praca która nie jest zbyt dokładna.

agresst
24-08-2020, 16:40
Gdybym dał 10 cm bloczek musiałbym go podcinać ze skosa żeby weszła wełna(ta miedzy krokiami). Murłata zlicowana z scianą zew. Spokojnie od wewnątrz zmieszczę wełnę

Tomek W
10-09-2020, 08:25
daj wełnę od wewnątrz. Pamiętaj żeby przy izolacji poddasza odpowiednio wysunąć wełnę poddaszowa tak by w przyszłości izolacja ściany połączyła się z izolacją dachu

Robinson74
10-09-2020, 11:38
Przy okazji zapytam o okna dachowe w strefie murłaty.
U mnie dolna rama okna jest mniej więcej w osi wieńca i murłaty.
Czy nie spowoduje to, że pod oknem będzie zbyt mało ocieplenia? :(

pandzik
10-09-2020, 11:46
No jak masz okno dachowe przy murłacie w projekcie to go w ej chwili już nie masz. Z tym bloczkiem nie wykonasz dolnego podcięcia przy obudowie Gk, a bez tego okno nie bedzie wentylowane i bedzie sie pocić. Poza tym nie widziałem okna dachowego, które nie miałoby za mało ocieplenia. Taki to rodzaj okna. Na tym elemencie najwiecej gubi się ciepła na poddaszu (poza wełną , która sie na pewno zsunie z czasem i pojawią sie meeeega mostki..

Robinson74
10-09-2020, 12:33
No jak masz okno dachowe przy murłacie w projekcie to go w ej chwili już nie masz.
Ja się tylko podpiąłem pod temat murłaty i ocieplenia.
Oczywiście dolna rama okna nie leży na murłacie, tylko w pionie nad nią.