PDA

Zobacz pełną wersję : Nierówność ścian i plamy po gruntowaniu



Maciej_1986
22-08-2020, 21:24
Witam serdecznie.
Z żoną własnymi siłami urządzamy mieszkanie deweloperskie - niestety nie mamy już środków na fachowca. Sciany były w miarę gładkie lecz wymagały końcowego wykończenia. Użyliśmy gotowej gładzi polimerowej Megaron Super Finisz DV20. Po nałożeniu cienkiej warstwy szlifowanie - oczywiście gładź sucha. Ściana nie jest w całości pokryta gładzią. Miejscami jakby przebija tynk, lecz ściana jest idealnie gładka.Sprawdzane z halogenem. Po odpyleniu żona nałożyła grunt szerokim i grubym pędzlem - grunt z Atlasa. Po gruntowaniu zauważyliśmy nierówności w miejscu styku gładzi a tynku, tak jakby cała gładź się bardziej uwypukliła przez co efekt gładkiego przejścia między tynkiem a gładzią zanikł. Po wyschnięciu nałożyliśmy farbę podkładową Dulux. Niestety niechciany efekt nadal widoczny. Dla potwierdzenia, nałożyliśmy kolor docelowy - Beckers Light Grey. Nierówności nadal widoczne a w miejscu przebijającego tynku pojawiły się jaśniejsze plamy. Po drugiej warstwie plamy zniknęły lecz nierówności już nie.
Chciałbym się dowiedzieć gdzie popełniliśmy błąd? Doczytałem że producent nie zaleca użycia pędzla - czy nakładanie unigruntu pędzlem mogło spowodować częściowe wytarcie gładzi czy przyczyna leży w zupelnie innym miejscu. Bardzo proszę o poradę. Dołączyłem zdjęcia

Pozdrawiam

Nurek_
23-08-2020, 07:56
Gładź jest źle położona. Powinieneś dać jeszcze jedną warstwę, tak aby tynk nie przebijał. Inaczej na łączeniu tynku i gładzi zawsze wyjdą ci takie babole.

Maciej_1986
24-08-2020, 06:53
Już znalazłem przyczynę. Grunt nierozcienczony. Dość szeroki pędzel, zbyt duży nacisk przy nakładaniu. Zrobiłem próbę rozcienczajac grunt 1:1 i nałożyłem wałkiem. Póki co wygląda to bardzo dobrze.

pawnook
24-08-2020, 07:51
Jesli uzywasz unigruntu to odpusc. Jest za mocny. Jak zagruntujesz walkiem to w miejscach gdziw bylo walkiem 2 razy przjechane bedzie widac ppd swiatlo roznice w zagruntowaniu, nawet po ostatecznej warstwie farby. Ja rozcienczalem 1:4 na jednym z pokoi, ale i tak widac ten efekt. Pozniej zmienilwm na Primera Beckersa i efektu brak. Lepiej zainwestuj w grunt producenta farby lub farbe gruntujaca.

Patryk86
28-08-2020, 14:52
To prawda grunt najlepiej kłaść tej samej firmy co farbę. Wiem z doświadczenia

E-Rzecznik Śnieżka
28-08-2020, 18:14
Szanowni Państwo,
Przed rozpoczęciem nakładania gładzi warto zawsze dokładnie sprawdzić podłoże i zastosować odpowiedni grunt. Dobrym rozwiązaniem jest przetarcie ścian drobnym papierem ściernym. Gładź –(o ile producent nie zaleca inaczej) należy aplikować minimum dwa razy, a każda z warstw powinna być odpowiednio gruba, aby podczas szlifowania nie było przetarć. W opisanym przypadku rekomendowałbym przeszlifowanie ścian, ponowne gruntowanie i nałożenie gładzi zgodnie ze wskazówkami, o których była mowa wcześniej. Dla pewności można wykonać próbę na jednej ze ścian. Do gruntowania może Pan wykorzystać grunt Śnieżka Acryl-Putz® GU40, a do naprawy ścian gładź Śnieżka Acryl-Putz® ST 10 Start.