PDA

Zobacz pełną wersję : Rolety SML po burzy.



Marcincwordon
23-08-2020, 12:01
Dzień dobry. Mam założone trzy rolety SML zasilane są z zasilacza KLC 500 wszystkie są sterowane przy pomocy pilota KLR 100. W wyniku uderzenia pioruna w linie energetyczną (spaleniu uległo kilka urządzeń w domu) rolety przestały działać. Z zasilacza wychodzi napięcie stałe 24 V i dochodzi do rolet. Po zresetowaniu pilota i zasilacza nie mam możliwości zaprogramowania rolet od nowa (wyświetla się napis "awaria"). Czy rolety zostały uszkodzone?

CityMatic
23-08-2020, 12:43
Należałoby się dostać do sterownika wewnątrz napędu takiej rolety. Bardzo często jako urządzenie zewnętrzne na płytce elektroniki silnika jest na zasilaniu warystor od przepięć(który podczas wyładowania atmosferycznego się przepalił) Jeśli masz zaprzyjaźnionego elektronika, i uda Ci się wymontować jeden z napędów - w 100% stwierdzi co mu dolega - w każdym bądź razie duuuużo więcej pracy niż kosztów.

Marcincwordon
24-08-2020, 07:22
Ok.Dziękuje za zainteresowanie tematem. Dwie z trzech rolet są w położeniu zamkniętym. Po dostaniu się na dach czy jest jakaś możliwość aby manualnie je jakoś zwinąć aby zdemontować kasetę z silnikiem i nawiniętą już roletą? Jeszcze się zastanawiam dlaczego nie uszkodził się zasilacz a uszkodziły się rolety? Dięki

CityMatic
24-08-2020, 07:40
Uszkodziły się rolety , bo to one posiadają elektronikę z zabezpieczeniem - przepięciowym - zabezpieczają głównie przed przepięciem pochodzącym z sieci zasilania, przed nieodpowiednim podłączeniem " + " czy " -" .
Gdybyś zastosował inny zasilacz? nie posiadający zabezpieczenia (mający odpowiednie parametry napięciowe i prądowe) to wtedy pozbawiłbyś ochrony rolety, a tak zabezpieczenie jest zawsze z nią.

Wiesz co, przeczytałem całą instrukcję montażu tych rolet - i tak jakby nie było awaryjnego zwijania rolety:jawdrop:
Być może trzeba zadzwonić i spytać osobiście- zadzwoń 22 33 77 000
Jeszcze popatrzę w wolnej chwili, ale wydaje mi się, że tylko demontaż prowadnic i zdjęcie rolety.