PDA

Zobacz pełną wersję : Pianka wypełniająca (?)



OldDiver
26-08-2020, 09:51
Szukam jakiejś pianki do wypełnienia (zatkania) szczelin pod dachówkami aby mi pod dach nie właziły owady, ptaki, itd. Wskazanym by było aby pianka się rozprężała i była twarda po zastygnięciu.

CityMatic
27-08-2020, 07:02
Większość pianek niskorozprężnych po zastygnięciu jest na tyle twarda, że ptak( pomijając dzięcioła) który lubi nasze domostwa nie da sobie z nią rady.
Ogólnie nie powinno być szczelin pod dachówkami(zabezpieczenie przed ptakami to wróblówka) ale jeśli sa nad wyraz "upierdliwe" to taka pianka powinna wystarczyć;).

OldDiver
27-08-2020, 07:41
Mój dach na krawędziach ma zabezpieczenia … "antywróblowe", ale w narożnikach brak tego. I tamtędy wnikają "goście".
Raczej myślałem o piance wysoko rozprężnej aby rozprężająca się pianka szczelnie wypełniła otwór. Ale ….

CityMatic
27-08-2020, 08:24
Ta wysoko-rozprężna jest mniej sztywna i bardziej podatna na promienie UV, po prostu się kruszy i już w następnym roku ptaki nie mają z nią problemu aby ją "wyskrobać". Nisko-rozpręzna też wypełni tą pustkę na zaślepką gąsiora - nie musisz się martwić - u mnie też tak zrobiłem 8 lat temu(brakło mi dosłownie na jedną i tam co roku mam wróble/mazurki .

Patryk86
28-08-2020, 14:30
Ja mam właśnie tą wysoko rozprężną pianką uszczelnione. Mam nadzieje że tak szybko ptaki się do niej nie dobiorą:o