PDA

Zobacz pełną wersję : przeniesienie kuchni do salonu



wojciech74
26-08-2020, 10:11
Witam,
Kupiłem mieszkanie 3 pokoje z kuchnią, z myślą o przeniesieniu kuchni do salonu i zrobieniu dodatkowej sypialni.
(docelowo 3 sypialnie: dla syna, córki i dla nas, żeby nie spać w salonie) Mieszkanie jest to pełna własność, jednak administratorem póki co jest spółdzielnia mieszkaniowa. Zgłosiłem remont, w tym zamiar przeniesienia. Otrzymałem negatywną odpowiedź (kategorycznie nie wyrażamy zgody........i nic więcej). Od kilku dni przeszukuję internet i nie znajduję żadnej podstawy prawnej zabraniającej tego. Technicznie jest to możliwe, łącznie z gazem i wentylacją (był już kominiarz). hydraulik też już był. W zasadzie jestem nawet w stanie zrezygnować z gazu. Proszę o opinię w tej sprawie, czy przerzucać się pismami ze spółdzielnią, a może jednak robić i czekać na rozwój wydarzeń?/
Pozdrawiam
Wojtek

grzesio1712
26-08-2020, 10:44
Z którego roku to blok? Mogą nie wyrażać zgody z dwóch powodów. Stary blok, to ingerencja w stare żeliwne piony. Nowy blok, nie należy włączać ścieków kuchennych do tych z łazienek i WC i na odwrót. Przynajmniej ja się spotkałem z takimi sytuacjami.

wojciech74
26-08-2020, 19:25
blok z 1989 roku. piony kanalizacyjne plastikowe. odpływ się nie zmieni, choć będę ciągnął po ścianie chyba z 7 metrów........(w podłodze się nie da, trójnik jest nad posadzką......). Byłem dzisiaj w spółdzielni, rozmawiałem z autorem pisma. Pytam się jaka jest podstawa prawna (ja takiej nie znalazłem), a gościu mówi że nie jest przygotowany......proszę odpisać na pismo to się ustosunkujemy......hehe

grzesio1712
26-08-2020, 21:09
Jeśli kuchnia w obecnym miejscu i potem po przeniesieniu będzie korzystała z tego samego pionu, to nie rozumiem decyzji. Ani nic rozpinać nie trzeba, ani przecinać i dokładać. Jeszcze zostaje kwestia wentylacji, ale to też nie jest jakiś wielki problem.

mmmarcinnn
28-08-2020, 19:49
"W związku z brakiem podstaw prawnych do zgłaszania sprzeciwu informuję, że w dniu xx.xx.xxxx rozpoczynam prace konserwatorskie w mieszkaniu nr xx."
Koniec pisma. Jak nie ruszasz elementów konstrukcyjnych (ścian konstrukcyjnych) i części wspólnych nie mogą nic powiedzieć, mało tego, nie musisz nawet ich informować.

grzesio1712
28-08-2020, 20:59
Pion kanalizacyjny jest częścią wspólną. Może należałoby dla spółdzielni jasno określić zakres prac remontowych. Skoro już się zaczęło pisanie pism to i trzeba pismami to zakończyć.