PDA

Zobacz pełną wersję : Grzejnik łazienkowy



Tex999
26-08-2020, 17:09
U mnie zaczął się remont łazienki. Stary grzejnik aluminowy ok 80,5x57 cm jest do wywalenia, kiedyś dobrze ogrzał łazienki. W związku z tym mam duży dylemat z doborem grzejnika drabinowego do łazienki. Informacje, które udało mi się znaleźć są skrajnie sprzeczne - różne artykuły podają zapotrzebowanie na moc. Ogrzewanie podłogowe jest ciężko założyć u mnie w budynku.
Chodzi o łazienkę w starym budynku, brak ocieplenia stytriopian zewnętrzne . Powierzchnia pomieszczenia 7m2 , wysokość zmieniono z 3,15 m na 2,7 m.
Proszę o pomoc jakie ogrzewanie będzie najlepiej w takim przypadku bez podłogówki?

KAN-therm
26-08-2020, 22:57
Najlepiej byłoby znaleźć na stronach producentów podobną konstrukcję do grzejnika starego i sprawdzić jego wydajność przy konkretnej temperaturze zasilania.
Tym sposobem można oszacować moc starego grzejnika.
Nowy należy dobrać na moc podobną, nie mniejszą, przy takich samych parametrach jego zasilania.

Można też założyć z tzw. "grubego palca" wymaganą moc grzewczą do ogrzania pomieszczenia ze wskaźnika 100 W/m2, co przy powierzchni 7 m2 daje nam 700 W wymaganej mocy grzejnika.

Obecne grzejniki łazienkowe są bardzo estetyczne i praktyczne, przy zastosowaniu dodatkowej grzałki można go używać do suszenia ręczników nawet w okresach letnich, gdy instalacja grzewcza nie pracuje.

marcinbbb
27-08-2020, 14:01
Nie wiem kiedy były standardy 100W/m2 ale podejrzewam że w PRLu. Może pracowników "Kan therm" należało by wysłać na szkolenie bo z "nowoczesne" to tylko w nazwie macie.
Myślę że 30W/m2 spokojnie starczy chyba że mieszkasz w chałupie z kitem w oknach i bez jakiejkolwiek izolacji w ścianach i dachu.

KAN-therm
27-08-2020, 22:05
Pracownicy KAN-therm doskonale wiedzą jakie są obecne wytyczne w zakresie izolacyjności budynków.
Proponuje dokładnie przeczytać o problemie kolegi Tex999 i doradzić a nie wytykać czyjąś niekompetencję.

"Myślę" a "Jestem pewien" robi bardzo wielką różnicę.

kaju
27-08-2020, 22:18
Nie wiem kiedy były standardy 100W/m2 ale podejrzewam że w PRLu. Może pracowników "Kan therm" należało by wysłać na szkolenie bo z "nowoczesne" to tylko w nazwie macie.
Myślę że 30W/m2 spokojnie starczy chyba że mieszkasz w chałupie z kitem w oknach i bez jakiejkolwiek izolacji w ścianach i dachu.

Znawca -głowa boli . nabijacz postów.

marcinbbb
27-08-2020, 22:19
Szanowny Pan odpowie mi jak to jest możliwe że przy -18*C na chałupę 130m2 potrzebuję max 3,5kW mocy grzewczej kiedy wg. waszych prognoz powinienem mieć przynajmniej 13kW? Pan mi doradza 700W na łazienkę 7m2 Pan myślisz głową? Kiedy mi starcza 26W/m2 a mam chałupę z 1952r!!??
Więc Szanowny Panie "Myślę" czy "Wiem"? bo to WIELKA różnica jak sam piszesz!
Czy wykresy będą potrzebne?


Znawca -głowa boli . nabijacz postów.
Merytorycznie nic nie wiem ale napiszę - nie :) ale tyłek boli?

KAN-therm
30-08-2020, 19:06
Szanowny Pan odpowie mi jak to jest możliwe że przy -18*C na chałupę 130m2 potrzebuję max 3,5kW mocy grzewczej kiedy wg. waszych prognoz powinienem mieć przynajmniej 13kW? Pan mi doradza 700W na łazienkę 7m2 Pan myślisz głową? Kiedy mi starcza 26W/m2 a mam chałupę z 1952r!!??
Więc Szanowny Panie "Myślę" czy "Wiem"? bo to WIELKA różnica jak sam piszesz!
Czy wykresy będą potrzebne?


Merytorycznie nic nie wiem ale napiszę - nie :) ale tyłek boli?

Nie jest moim zadaniem wykłucanie się z Panem na tym forum...
Pan piszę o innej sytuacji a osoba która potrzebuje pomocy/porady o innej.

Pan posiada bardzo dobrze ocieplonym dom, a pytający wyraźnie napisał że dom jest stary i nieocieplony - przy takich danych możemy stwierdzić z całą pewnością że Pan i specjaliści z KAN nic nie wiedzą na temat zapotrzebowania w przedmiotowym budynku.

Dlaczego cały czas stawia Pan swój budynek jako przykład w tym poście?

A założyciel postu jak do tej pory nie otrzymał jakiejkolwiek porady...

Bertha
30-08-2020, 23:29
Czytania ze zrozumieniem tekstu nie nauczyli marcinka w szkole. Widać że teraz już za późno.

marcinbbb
31-08-2020, 08:56
Bardzo podziwiam firmy które zamiast pracować reklamują się na forach i jeszcze za to płacą. Na pierwszy rzut oka widać że roboty szukają. Ale przecież wystarczy nazwę "Firma KAN-therm "wpisać w googla aby się o nich czegoś dowiedzieć:
447686

z fachowcami mamy do czynienia - nie :) Firma nawet nie znalazła chęci na odpowiedz na jakąkolwiek opinię. O czym to świadczy? Że w 100% zgadza się z wystawionymi opiniami :)
@Brtha ale nam tu zabłysłeś - kwintesencja nabijania postów i merytorycznej wypowiedzi. I to ja nie czytam ze zrozumieniem?

vr5
31-08-2020, 08:59
@Tex999

Ze znalezieniem drabinkowego o podobnej (większej) mocy od tego starego może być problem.

Sugeruję wstawienie nowego również aluminiowego. Jest tego sporo na rynku i jest w czym wybierać.

Miałem odwrotnie - zmieniałem drabinkowy na taki o większej mocy pod PC która ma niższą temperaturę na zasilaniu w stosunku do "kopciucha". Wybór padł na grzejnik aluminiowy o wysokości 88 cm. Zmieściło się 7 żeberek (da radę dokręcić ósme). Na opakowaniu pisze że grzejnik "wydoli" 240 W na żeberko. Nie podają dla jakich parametrów zasilania. Przy PC w ostatnim sezonie grzewczym było komfortowo ciepło w łazience, być może nie będę dokręcał tego 8 żeberka.

asolt
31-08-2020, 09:17
Bardzo podziwiam firmy które zamiast pracować reklamują się na forach i jeszcze za to płacą. Na pierwszy rzut oka widać że roboty szukają. Ale przecież wystarczy nazwę "Firma KAN-therm "wpisać w googla aby się o nich czegoś dowiedzieć:
447686

z fachowcami mamy do czynienia - nie :) Firma nawet nie znalazła chęci na odpowiedz na jakąkolwiek opinię. O czym to świadczy? Że w 100% zgadza się z wystawionymi opiniami :)
@Brtha ale nam tu zabłysłeś - kwintesencja nabijania postów i merytorycznej wypowiedzi. I to ja nie czytam ze zrozumieniem?

Zeby prawidłowo dobrac moc grzejnika niestety potrzeba obliczen, ani Kantherm ani nikt inny nie zrobi tego dokladnie na tzw. oko. Czepianie sie bo tak trzeba to okreslic ze na podstawie szczatkowych danych nie okreslono dokladnie typu rozmiarów grzejnika oraz jego mocy jest szukanie dziury w całym albo rozmywaniem wątku.