PDA

Zobacz pełną wersję : piec gazowy do domu 191m2



duzyboy
31-08-2020, 18:08
Witam, czeka przede mną montaż pieca gazowego, w domu o wielkości 191m2.Mam do ogrzania, piwnice(pralnia,kaloryfery)parter(kuchnia,łazienk a,ogrzewanie podłogowe) i piętro(łazienka,kaloryfery).Dom energooszczędny z styropianem grafitowym 20cm.Zastanawiam się czy piec dwufunkcyjny z wbudowanym zasobnikiem czy jednofunkcyjny z osobnym podgrzewaczem wody.Pomóżcie , Dzięki.

CityMatic
31-08-2020, 21:28
OZC zrobione? Jakie potrzeby na energię cieplną ma dom?

Janekk1234
31-08-2020, 21:31
Jednofunkcyjny z zasobnikiem. Polecam najzwyklejszy termet silver. Działa.

asolt
31-08-2020, 21:40
Witam, czeka przede mną montaż pieca gazowego, w domu o wielkości 191m2.Mam do ogrzania, piwnice(pralnia,kaloryfery)parter(kuchnia,łazienk a,ogrzewanie podłogowe) i piętro(łazienka,kaloryfery).Dom energooszczędny z styropianem grafitowym 20cm.Zastanawiam się czy piec dwufunkcyjny z wbudowanym zasobnikiem czy jednofunkcyjny z osobnym podgrzewaczem wody.Pomóżcie , Dzięki.

Jednofunkcyjny z priorytetem cwu (oddzielny zasobnik), praktycznie kazdego producenta model o najmniejszej mocy (i tak kazdy bedzie za duzy)

duzyboy
31-08-2020, 22:05
Jednofunkcyjny z priorytetem cwu (oddzielny zasobnik), praktycznie kazdego producenta model o najmniejszej mocy (i tak kazdy bedzie za duzy)

A mógłbyś podać jakiś model warty uwagi :)?

duzyboy
01-09-2020, 12:26
OZC zrobione? Jakie potrzeby na energię cieplną ma dom?

nie, nie robiłem takich pomiarów, są konieczne?

CityMatic
01-09-2020, 12:35
nie, nie robiłem takich pomiarów, są konieczne?

Nawet najprostsze zrobione przez Ciebie przy pomocy darmowych programów mogły by przybliżyć odpowiedz do wcześniejszego pytania
A mógłbyś podać jakiś model warty uwagi
Taki piec ma swoją moc więc i odpowiedz będzie precyzyjniejsza jeśli będziemy wiedzieć ile jej potrzeba
Napisałeś "dom energooszczędny"czyli jaki? nie ma definicji takiego domu, a sama informacja, że masz na ścianie 20 cm styropianu niczego nie wnosi.

Może w projekcie domu jest ta informacja - zapotrzebowanie domu na energię ?

duzyboy
01-09-2020, 19:57
Nawet najprostsze zrobione przez Ciebie przy pomocy darmowych programów mogły by przybliżyć odpowiedz do wcześniejszego pytania
A mógłbyś podać jakiś model warty uwagi
Taki piec ma swoją moc więc i odpowiedz będzie precyzyjniejsza jeśli będziemy wiedzieć ile jej potrzeba
Napisałeś "dom energooszczędny"czyli jaki? nie ma definicji takiego domu, a sama informacja, że masz na ścianie 20 cm styropianu niczego nie wnosi.

Może w projekcie domu jest ta informacja - zapotrzebowanie domu na energię ?

Piwnice oblepione są z zewnątrz abizolem na to folia kubełkowa, później jest styropian grafitowy 20,okna szczelne 6 komorowe 3 szybowe, nie wiem co jeszcze moge dopisać.Zrobiłem przykładowe obliczenia na kalkulatorze od nextbud wyszło, 17222 kWh/rok / Jutro sprawdzę w projekcie czy jest wzmianka bo dziś nie mam do niego dostepu.

CityMatic
01-09-2020, 21:17
Jutro sprawdzę w projekcie czy jest wzmianka bo dziś nie mam do niego dostepu.

Widzisz co by się przydało? taka wzmianka np z mojego projektu;)
447736