PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z odspoinowanymi płytkami podłogowymi



Ksosik
31-08-2020, 19:01
Witam, 3 lata po wprowadzce, niektóre płytki podłogowe się odspoinowały od podłoża. Wcześniej już słyszałem, że niektóre się odkleiły, ale teraz jest ich już trochę i przymierzam się do poprawy płytkarza (a raczej partacza). Płytki się odkleiły, bo były klejone na packi (płytki 60x60) i jeszcze używany był system poziomowania płytek...

Chcę się tym problemem zająć sam i te, które da się oderwać, to podkleję na całej powierzchni. Natomiast są też płytki, które np. odkleiły się na jednym rogu i po stąpnięciu na nią, słychać, że nie trzyma się kleju i podłoża. Oderwać się jej nie da, bo jest duże ryzyko, że pęknie, więc wpadłem na pomysł, żeby wtłoczyć pomiędzy posadzkę a płytkę klej. I tu jest problem, bo nie bardzo wiem, czym to zrobić. Pomożecie?

Pozdrawiam

CityMatic
31-08-2020, 21:25
........
więc wpadłem na pomysł, żeby wtłoczyć pomiędzy posadzkę a płytkę klej. I tu jest problem, bo nie bardzo wiem, czym to zrobić. Pomożecie?

Pozdrawiam
Fajnie, wpadłeś na pomysł i chcesz, aby ktoś mógł Cię wyręczyć ;) Przykro mi, nie da się tego zrobić, aby było trwałe i dobrze bo poziom się zmieni i płytka nie będzie równo. W najlepszym wypadku odspoi się całą ale zapewne pęknie w miejscu gdzie nowa warstwą kleju dostanie się na "placek" starego kleju.
To niestety tak nie działa. Zerwij i wymień te spłytki bo to tylko tzw "pudrowanie pryszcza" a może uda Ci się je jednak odspoić bez strat?