PDA

Zobacz pełną wersję : Piec c.o. - na jakiej wysokości wpust spalin z czopucha do kominu dymnego?



karolinawarzycha
01-09-2020, 08:34
Mam w projekcie komin dymny dla pieca c.o. - alternatywnego. Na razie nie zakładam mieć takiego pieca w domu, ale komin chcę wykonać - systemowy z komponentów. Jaka powinna być wysokość wpustu spalin dymnych do komina? Patrzyłam na piece i założyłam sobie, że dla mojego nowego domu jednorodzinnego ok. 150m2 pow. wystarczyłby mi jakiś piec np. na ekogroszek ok. 15 kW. Z rysunków technicznych konkretnych pieców wyczytałam, że wyjście czopucha jest na różnej wysokości w zależności od pieca: np.

- Galmet KWP 17kW: 1145 mm + fi 160mm
- Zębiec Koral 18 kW: 1244 mm (fi 160 mm wliczone w wymiar)
- Defro 15 kW: 1268 mm + fi 160 mm

Z kolei majster twierdzi, że trójnik wstawi tam gdzie się złożą elementy, bo wkładu z ceramiki ciąć nie wolno.

Poradzi mi ktoś jak określić wysokość na jakiej powinien być wpust do komina z czopucha?

CityMatic
01-09-2020, 10:01
Poradzi mi ktoś jak określić wysokość na jakiej powinien być wpust do komina z czopucha?

Najlepiej tak jak wyjdzie z kształtek - ale nie niżej niż 1500 mm.....dlaczego bo jak dasz podmurówkę pod piec(co często się robi) , albo zakupisz piec z kilkoma rusztami to spokojnie go podepniesz, jeśli będziesz miał zbyt nisko to niekoniecznie.
Dlatego lepiej dać wyżej niż niżej;)

Pozdrawiam