PDA

Zobacz pełną wersję : Koszt wykończenia kotłowni w domku w stanie deweloperskim



heteranthera
01-09-2020, 11:23
Hej,

Czy można porównywać koszty wykończenia kotłowni z kosztem wykończenia garażu na zasadzie ceny za m2 ?
Bo dostałem wycenę i za garaż wychodzi 330zł/m2 a za kotłownie1700zł/m2, garaż 24m2 a kotłownia 3,5m2 i wychodzi z tego, że jest niewiele tańsza w wykonaniu :) Oczywiście w kotłowni będzie jeszcze do zrobienia instalacja pieca, centrali wentylacyjnej, bojlera i przesunięcie rurek z wodą o 20cm aby pralka się lepiej mieściła. Płytki w garazu do 180cm a w kotłowni do sufitu i nie będzie w niej sufitu podwieszanego. Czy kotłownie rzeczywiście jest zrobić o wiele trudniej ?

kemot_p
01-09-2020, 11:32
Co zawiera się w tym koszcie kotłowni?
Ja za m2 tynku, posadzki, ułożenia płytek, punkt elektyryczny płaciłem tyle samo jak za każde inne pomieszczenie.

heteranthera
01-09-2020, 11:34
Nie :) Tzn piec, centralkę, bojer kupiuje oddzielnie. Człowiek który to wyceniał mówił, że w kotłowni jest o wiele więcej roboty niż w garażu, więcej cięć, dopasowań itd, tak samo łazienki wychodzą więcej za m2 jak dużze pomiesczenia. Powiedział, że on woli kłaś płytki na hali dużej niż robić kotłownie, taka jest różnica w czasie i ilości pracy :) Prawda to ? wierzyc się nie chce.

kemot_p
01-09-2020, 11:42
Nie odpowiedziałeś na moje pytanie - co zwiera się w cenie 330 zł/m2 i 1700 zł/m2, różnica jest pięciokrotna.Ile m2 płytek (bo to co podałeś to pewnie powierzchnia pomieszczenia) jest w kotłowni, a ile w garażu?

heteranthera
01-09-2020, 11:47
No właśnie też o to pytam, bo poprosiłem o wycenę tych samych prac a dostałem ogólnikową odpowiedź, że małe pomieszczenia jak kotłownia wymagają więcej prac. A dla obupomieszczeń prosiłem o wycenę na sufity podwieszane, gładzie, malowanie, płytki na podłodze kopertowo, płytki na ścianach, w kotłowni jeszcze przesunięcie rurki z wodą o 20cm aby pralka lepiej weszła i instalacje urządzeń tak aby kotłownia była na gotowo, czyli instalacja pieca, centrali, bojlera i wszystkiego co trzeba.

kemot_p
01-09-2020, 11:55
No to tak jak pisałem wcześniej - ja cenę za metr kwadratowy posadzki, tynku, malowania miałem taką samą niezależnie od wielkości pomieszczenia.
Jedynie w przypadku kładzenia płytek, cena jest uzależniona od pomieszczenia. Najwięcej wychodzi łazienka (obudowa wanny, geberitów, różne wielkości płytek, listwy, mozaiki, itp.- tutaj majster nie wyceniał od metra kwadratowego tylko podał cenę sumaryczną za pomieszczenie). Natomiast w przypadku kotłowni, kuchni, korytarza, schowka pod schodami dostałem wycenę za m2 płytkowanej powierzchni, w zasadzie cena z metra taka sama dla każdego z tych pomieszczeń.

heteranthera
01-09-2020, 12:41
Dzięki, potrzebuję jeszcze kilka innych wypowiedzi i będę już wiedział, że to ściema z tą wceną kotłowni. Faktycznie jestem w stanie zrozumieć, że w łazienkach liczy się inaczej, bo mozaiki bo półeczki itd.

samotnik
01-09-2020, 14:05
Generalnie im gorszy stosunek powierzchni obrabianej do ilości narożników, załamań, krawędzi itd., tym może być drożej, bo jest więcej roboty. Nie wszyscy na to jakoś patrzą bardzo, ale fakt faktem, że najwięcej się narobisz właśnie przy krawędziach i narożnikach. Przy wszystkim, od tynków, gładzi i malowania do płytek. Nawet rury od instalacji wymagają więcej roboty. A najgorzej jak masz jakieś ciasne pomieszczenie, gdzie trudno się obrócić z poziomicą w ręku. Jakaś różnica w cenie może być, ale ta którą podałeś jest jakaś szokująca i raczej nieadekwatna.

jajmar
01-09-2020, 18:22
No właśnie też o to pytam, bo poprosiłem o wycenę tych samych prac a dostałem ogólnikową odpowiedź, że małe pomieszczenia jak kotłownia wymagają więcej prac. A dla obupomieszczeń prosiłem o wycenę na sufity podwieszane, gładzie, malowanie, płytki na podłodze kopertowo, płytki na ścianach, w kotłowni jeszcze przesunięcie rurki z wodą o 20cm aby pralka lepiej weszła i instalacje urządzeń tak aby kotłownia była na gotowo, czyli instalacja pieca, centrali, bojlera i wszystkiego co trzeba.

Czytam Twoje posty i nie wiem co chcesz wycenić.
Bo piszesz że niby te same prace wykończeniowe a potem dodajesz "czyli instalacja pieca, centrali, bojlera i wszystkiego co trzeba." Co to znaczy instalacja tych urządzeń masz je zamontowane glazurnik je demontuje a po ułożeniu płytek montuje ponownie , czy on układa płytki i montuje tj robi przyłącza do tych urządzeń ?

heteranthera
03-09-2020, 10:46
Nie, to jest stan deweloperski więc nic tam nie jest zalozone, sa tylko rury w wycietych rynienkach, rury do pralki, bojlera, gazu. Kotłownia na gotowo ma być wykończona,czyli urzadzenia sa kupione i trzeba je pozawieszac.
Garaż: 676x351 (brama jest na krótszej ścianie praktycznie po całej długości)
Kotłownia: 216x186
Płytki na ścianach będa do 180cm wysokości

jajmar
03-09-2020, 16:11
Nie, to jest stan deweloperski więc nic tam nie jest zalozone, sa tylko rury w wycietych rynienkach, rury do pralki, bojlera, gazu. Kotłownia na gotowo ma być wykończona,czyli urzadzenia sa kupione i trzeba je pozawieszac.


A kto te urządzenie PODŁĄCZY? bo Wiesz zawiesić to można obrazek na ścianie.

Chyba stąd ta cena.

jaromkv
04-09-2020, 16:36
Za powieszenie pieca, wpięcie do komina. Podłączenie pieca do instalacji c.o i wod-kan podłączenie pieca do zasobnika zapłaciłem 2500 zł sama robocizna plus koszty kolanek, zaworów, pompy mieszającej itd. Sufit, płytki zrobiłem sam.
I te 2500 zł to taki standard był, więc jak Ty w tej cenie masz również tę usługę plus płytki, sufit itd. to jestem to w stanie zrozumieć.

Jeżeli to jest jednak tylko, płytki , sufit i samo zawieszenie pieca to jak za złoto kasuje