PDA

Zobacz pełną wersję : Ścianka kolankowa na poddaszu z płyt gk



jakubstan
05-09-2020, 09:43
Witam,
Mam do wybudowania ściankę kolankową na poddaszu z płyt gk. Mam pytanie odnośnie konstrukcji tej ścianki:
Na podłogę daję profil UW i w profil wchodzą profile CW.
a) Jednak w jaki sposób zamontować górny profil UW, skoro powyżej mam krokwie pod kątem ?
b) Czy ten górny profil UW jest potrzebny ?
c) Czy profile CW można przymocować wkrętami do krokwi ?
d) Jak zachować wymaganą przerwę 1cm w długości profili CW tak jak to robi się w ściankach działowych ?
Poniżej rysunek przedstawiający moją ściankę. Nie mam możliwości zamontowania profili CW do wieszaków ES.
Będę wdzieczny za odpowiedź na powyższe pytania i ewentualne przykładowe rysunki.
447808

jakubstan
06-09-2020, 11:39
Czy ten sposób budowy ścianki kolankowej jest prawidłowy ?
https://youtu.be/uOoLBVoE3J8?t=1355

Saskian
21-09-2020, 18:58
1. Ja pracując w firmie wykończeniowej tak to robiłem jak opisałem poniżej, jednak najpierw robiliśmy zawsze płyty na skosie.
Jeśli masz już płyty na skosie, to profil robisz tak:
- Profil od środka nacinasz po jednym wewnętrznym rogu szlifierką kątową, delikatnie, nie przecinając go. Potem doginasz aż będzie miał kształt " |_\ ". Górną krawędź przykręcasz do płyty na skosie, a ten zgięty w stronę pomieszczenia i do niego przykręcasz płytę GK.
2. Na pewno sprawi że ścianka będzie stabilniejsza i zmniejszy szanse na pękanie jej na złączu. Nie zapomnij oczywiście o specjalnej taśmie papierowej do rogów płyt.
3. Można, jednak lepsze są wieszaki.