PDA

Zobacz pełną wersję : Normstahl a Wisniowski, ktora brama lepsza?



29-10-2002, 18:00
Jaka jest roznica miedzy brama Normstahla a Wisniowskiego?

pingo
30-10-2002, 08:00
Pytanie jeszcze o jakim typie mówimy? Jeśli chodzi o uchylną to ja wybrałem Normstahla, bo za podobną cenę wydała mi się solidniejsza. Niewątpliwy plus to brak dodatkowych prowadnic - cały mechanizm opiera się na futrynie. Nie zajmuje miejsca i łatwo samodzielnie zamontować. No i dają 10 lat gwarancji. Bramę będę montował pod koniec tygodnia, przekażę swoje wrażenia.
Nie przyglądałem się segmentówkom, ale te z Normstahla należą chyba do najdroższych (od 3,5 tys. za 2500x2100).
Z minusów Normstahla: niekompetentny zespół pracowników Normstahl Polska, olewający pytania klienta i głucha infolinia (mam wrażenie że fikcyjna).

30-10-2002, 08:20
Chciałbym bramę do garażu mieć uchylną lub segmentową ale z pokryciem z desek drewnianych a nie plastikowych imitujących drewno lub blaszana. Na pewno takie można zamówić ale podejrzewam,że są bardzo drogie. Czy są firmy, które przygotowują tylko konstrukcję bramy z mechanizmem zamykania, którą samemu można własnie obić drewnem?

30-10-2002, 15:08
Pare slow o bramach Wisniowskiego. Tzw. brama Euro - segmentowa jest kupowana u Hormana i sprzedawana jako Wisniowski. Horman sie na to zgadza. Brama uchylna jest nie cynkowana i po 2 latach po farbie. Normstahl jest lepszy od Wisniowskiego o 100 %.

Luśka
30-10-2002, 19:56
My zdecydowaliśmy się na Normstahla po wypowiedziach PT. Forumowiczów, że Hormann skrzypi. A ja nie chcę, żeby mi przez następne X lat skrzypiało.

Griszka
31-10-2002, 07:33
ja mam uchylne Wisniowskiego (2szt). Kupilem gdyż Normstahl nie dawał transportu a ja musiałem mieć na "za dwa dni".
Nie narzekam, no i żeby zamknąć trzeba mocno przyp....ierniczyć.
Hormann był za delikatny, a inne np. Łęgbud to pomyłka....
Z dwojga złego (łęgbud) wziąłem Wiśniowskiego.
Prosta do złożenia i ustawienia w otworze. Jak będę miał kasę to dokupię automaty do tych bram Nice.

Ivonesca
31-10-2002, 11:14
anonim - o ile pamietam to Hormann ma taka brame ktora mozna obic wlasnym materialem

Peter
01-11-2002, 16:56
I Normstahl i Horman mają w sprzedaży konstrukcję do własnego obłożenia dowolnym materiałem w cenie pokrycia standardową blachą. Ja jestem w trakcie zakupu bramy w Brampolu z Imielina - obłożona drewnem i niedroga. Czy będę zadowolony to się okaże 9.11. jak mi ja przywiozą.

Peter

Frankai
01-11-2002, 19:31
Ja na Budmie widziałem drewnianą bramę Wiśniowskiego, którą mieli wprowadzić do produkcji. Cena miała być znacznie niższa (ok.5kPLN) niż Hormanna (11kPLN), a i kolor będzie można wybrać. Nie sprawdzałem czy faktycznie już wprowadzili ją do produkcji.

agus
02-11-2002, 19:32
My mieliśmy podobny dylemat. Zdecydowaliśmy się na Wiśniowskiego głównie ze względów estetycznych - wewnętrzna strona bramy jest obita estetycznymi panelami, a na zewnątrz nie ma widocznych nitów. Obawialiśmy się, że z czasem nity zacznie zżerać rdza. Niewątpliwym plusem Normsahla jest brak prowadnic.

Marbo
04-11-2002, 20:53
U Wiśniowskiego tez sa dostepne bramy uchylne bez poszycia tj. konstrukcje do obicia drewnem - grubosc poszycia do 3 cm + dodatkowe 3 cm ocieplenia. Kupowalismy takie w pazdzierniku br.

Ivonesca
06-11-2002, 06:41
peter - daj znac jak bedziesz mial juz zainstalowana ta brame, a niedrogo to ile? mozesz podac wiecej szczegolow? pozdrawiam

paj^
07-11-2002, 08:22
teraz dzwonilem do przedstawiciela Normsahla, za uchylna , ocieplana + kolor 1430 PLN z dowozem na miejsce bez montazu, rozmiar bramy 269x208 cm

radex
07-11-2002, 09:33
Ja mam 2 bramy uchylne Hoermana od 9 lat - nadal działają bez problemu, nie skrzypią, nie rdzewieją. Wkrótce rozpoczynam rozbudowę i też wezmę Hoermana.

pingo
13-11-2002, 14:04
Mój Normstahl już zamontowany. Montaż banalny - całość sprowadza się do wywiercenia 8 otworów w murze i przymocowania bramy za pomocą kołków rozporowych. I pomysleć że chcieli mnie za to skroić na 300 PLN... Brama chodzi ładnie, nic nie skrzypi i nie zgrzyta.

stanf
28-05-2003, 08:23
Odświerzam stary temat - konkretnie chodzi mi o bramę uchylną Normstahl, jak się podnosi, czy brak szyn prowadzących wpływa na lepszą pracę (w jaki sposób?), czy po podniesieniu nie zabiera więcej światła otworu. Tyle pytań dlatego że nie widziałem jak ona sie podnosi, i czy faktycznie chodzi lżej niż np. Wiśniowski. W okolicy znalazłem tylko jednego przedstawiciela Normatahla, (a poprzez ich e-mail nie odpowiadają) który niestety nie ma zamontowanej bramy.(Bramę Wiśniowskiego widziałem i wachlowałem)
Użytkownicy pomóżcie !

paj^
28-05-2003, 08:42
no to pomagam :smile:
mam od grudnia Normstahl, uchylne 2 bramy, sprawuja sie swietnie, latwo sie otwiera i bez zadnych zgrzytow, brak prowadnic, jestem zadowolony, jest jedno ale .... infolinia .....
na szczescie odpowiedzieli na emila z namiarem na przedstawiciela

radex
28-05-2003, 11:31
A czy ktoś ma może bramę garażową Wiśniowskiego segmentową (Unipro). Ten model jest w całości produkowany przez Wiśniowskiego, a ostatnio jest mocno promowany. Gwarancję dają jednak tylko na 2 lata.

Z drugiej strony słyszałem, że np. Normstahl ma tak sformułowaną kartę gwarancyjną, że te 10 lat gwarancji to tylko marketingowy bełkot. Czy ktoś może potwierdzić lub zaprzeczyć? Dzięki za pomoc.

Janu
28-05-2003, 16:26
Od kilku dni mam segmentową Wiśniowskiego 250x220 z napędem.
Całość sprawia dość solidne wrażenie. Kontrukcja w całości cynkowana. Kultura pracy napędu znakomita (napęd inteligentny). Grubość segmentów 4 cm (chyba żaden inny producent nie oferuje takiej grubości). Na razie żadnych "zgrzytów" nie słychać. Żeby nie zapeszyć... Zobaczymy za kilka lat...
Koszt (bez montażu) - niestety 4450 zł (w tym napęd elektr. 1163 zł) - brutto oczywiście.
Janu

29-05-2003, 08:32
Coś mnie bierze na ten Normstahl, człowiek chce zrobić u nich zakup, a oni milczą, nawet swoich przedstawicieli w terenie nie podają, chyba wezmę Wiśniowskiego.

Jasiu
29-05-2003, 09:59
Brama segmentowa Wiśniowski izolowana 4cm pianki jest w tej samej cenie co Horman 2cm. Normstahl jest droższy od Hormana.

Róznice w jakości są na oko niewielkie - inne prowadzenie bramy, inny zamek - wg.dealerów ma to mieć wpływ na kulturę pracy bramy i jej wytrzymałość. Tyle, że ewentualne konsekwencje uwidocznią się po wielu latach z tym, ze nie napewno :smile:

Reasumjąc wybrałem Wiśniowskiego bo przy tej samej (a nawet nieco niższej) cenie daje mi lepszą izolacje (garaż w bryle budynku). Przy odrobinie szczęścia będę miał więcej za mniej. Jeśli będę miał pecha to nawet Normstahl mi nie pomoże :wink:

PS. Czy ktoś z was montował samodzielnie brame ? Czy warto robić to samemu czy lepiej zlecić to dostawcy ?

pyrka
29-05-2003, 17:42
Jasiu, patrz wyżej, Pingo montował sam.

29-05-2003, 17:59
Jasiu montował, ale uchylaną bez prowadnic, a to inna bajka. Segmentowa brama o niedużych wymiarach mając poziomicę i wiertarkę za dzień można pewnie spokojnie zamontować. (widziałem raz taki montaż).
W normstalu zapewniaja że żadna część bramy nie jest spawana, zgrzewana i co tam jeszcze. Wszystko jest nitowane, ocynkowane i lakierowanie a więc przez 10 lat (na tyle gwarancja) żadna rdza jej nie ruszy. W innych bramach elementy co prawda są ocynkowane ale później spawane i zamalowywane farbką. Można przecież sprawdzić czy tak jest w istocie.

bedi
29-05-2003, 18:35
Ja też zamówię Wisniowskiego, dla mojego wymiaru (4,75 X 2,25) Normsthal kosztuje aż 6850 zl, a Wisniowskiego mogę mieć za 4200zl. Wybór jest raczej oczywisty.

29-05-2003, 19:04
duży bezpieczny smochód POLONEZ mogę mieć za 20tys zł, małą Fiestę za 35tys czy wybór też jest oczywisty?

bedi
29-05-2003, 21:07
Bramą się nie jeździ :smile:. Pozatym nie wiem czy warto płacić 2650 za markę i kilka dodadkowych funkcji.

29-05-2003, 21:47
Właśnie czy warto? czy chodzi tylko o kilka dodatkowych funkcji? a może jest coś jeszcze?
Najlepiej sprawdzić taka bramę szer 4,50 u kogoś kto ma ją zamontowaną już KILKA lat. Może sprzedawca jednej i drugiej potrafi wskazać miejsce zamontowania takiej z przed kilku lat. Chyba to żadna tajemnica. Można zawsze powiedzieć, że się właśnie przechodziło i zobaczyło taka bramę i chce się dopytać o jej wady i zalety.
Na Forum ludzie dopiero sie budują, remontują i nie mają doświadczeń z dłuższego uzytkowania zakupionych rozwiazań.
Bramą się nie jeździ, ale brama jeździ - ale nie o to przecież chodziło w tym porównaniu.

gesio
03-08-2003, 15:32
czy moze ktos mi podpowiedziec gdzie moge obejrzec w lublinie brame segmentowa wisniowskiego? zeden z dealerow ktorego odwiedzilem nie mial takiej bramy zamontowanej chodzby na pokaz, chciałbym sobie zobaczyć jak jest wykonanal, pootwierać, pozamykać i zdecydować czy warto.

juras
04-08-2003, 10:26
Ja od 4 tyg. jestem posiadaczem bramy segmentowej Wiśniowski (210x240, kasetonowa, ocieplana, kolor brąz standardowy, kasetony o fakturze drewna, jeden zamek) i co tu dużo mówić wygląda solidnie, lekko się prowadzi i bardzo się wszystkim podoba. Skrzypieć zaczęła tydzień temu, ale tylko dla tego, że wierciłem otwory i pył z maxów i cegły wpadł w prowadnice. Podejrzewam, że gdy wyczyszcze i zakonserwuję to będzie znowu ok. Cena bramy 2400zł + 400 montaż. Nie mam automatyki, ale obecnie napęd chcieli mi sprzedać za 1000zł.
Jeśli chodzi o montaż - Wpadłem akurat na koniec montażu i oznajmiłem instalatorom bramy wprost, że jakbym wiedział, że tak wygląda montaż to sam bym sobie to zamontował. Na prawdę prosta sprawa. Nie dali mi żadnej ulotki, ale podejrzewam, że w paczce była instrukcja jak to złożyć.

krs
04-08-2003, 13:14
Też wybrałem Wiśniowskiego 2700x2300. Jakie rabaty udało Wam się wynegocjować? Pozdrawiam.

radex
05-08-2003, 09:38
Na razie 10% z własnym odbiorem od dealera.

araman
05-08-2003, 10:02
Ja mam Wisniowskiego 4500x 2250 segmentową z napędem montowałem sam zajeło mi to jeden dzień. Narazie chodzi bez zarzutu czasami coś tam zgrzytnie myślę że wymaga jeszcze malej regulacji i smarowania ale zrobie to po zakończeniu budowy. Napęd chodzi bez zarzutów. Może moglo byc solidniejsze ( na oko) mocowanie napędu do bramy ale po kilkudziesięciu otwarciach i zamknieciach jest OK.Porównywałem z 5 m Hormana i wydają podobne dzwięki przy otwieraniu. Polecam z napedem bo przy takiej szerokości to trochę trzeba ją na początku pociągnąć aby ruszyć póżniej idzie lekko ale praw fizyki się nie przeskoczy.

Pearl
05-08-2003, 15:46
Wciąż drepczę za bramą... Zdecydowany jestem już na uchylną i wiem na pewno, że nie kupię Wiśniowskiego. Widziałem dwie takie bramy w akcji: "don't try this at home". Mój brat nieszczęśliwie skusił się na to "cacko", w dodatku przepłacił. Nie muszę chyba opisywać jego miny, gdy podczas pokazu po raz drugi z rzędu brama nie chciała się zamknąć (jakiś tam uparty bolec przy posadzce nie chciał "zaskoczyć"). Mało tego. Wykończenie od wewnątrz - aby zrobić w nim dziurę palcem nie trzeba wiele wysiłku, z resztą całość kołysze się, rzęzi i ma się wrażenie, że za moment spadnie człowiekowi na głowę. Od montażu minęło raptem 9
m-cy!
Przepraszam tych, którzy już planowali kupić tę bramę, a teraz znów będą szukać. Piszę tylko to com widział...

Sam skłaniam się powolutku do zakupu Normstahla lub Siebau. Co ciekawe w PSB znalazłem ocieplaną bramę 2000x2500 Hormanna za 770PLN netto minus rabat 5%, ale jakoś boję się ją kupić. Pewnie jest to model "super-standard" pozbawiony b.ważnych elementów.

Aha, kto przypomni, która brama oprócz Normstahla nie ma prowadnic w garażu?

Pozdrawiam

Pearl

Dodam tylko, że Siebau wydaje mi się zbyt drogi...no i te prowadnice w garażu.

pingo
06-08-2003, 08:13
[quote="Pearl"] Co ciekawe w PSB znalazłem ocieplaną bramę 2000x2500 Hormanna za 770PLN netto minus rabat 5%, ale jakoś boję się ją kupić. Pewnie jest to model "super-standard" pozbawiony b.ważnych elementów.

Aha, kto przypomni, która brama oprócz Normstahla nie ma prowadnic w garażu?
[quote]

Sprawdź czy ten Hormann na pewno jest ocieplany, kiedyś reklamowali tanie bramy niby ocieplane, a potem się okazało że ocieplany to jest droższy model segmentowy. W ubiegłym roku w każdym bądź razie Hormann nie miał w ofercie ocieplanych bram uchylnych.
Kiedy rok temu kupowałem Normstahla to była to jedyna firma która oferowała bramę bez prowadnic.

Pearl
06-08-2003, 11:38
wydawało mi się, że jest też jakaś krajowa brama bez prowadnic - Brampol, Bramatic...muszę jeszcze to sprawdzić.
W PSB brama ta była w promocji, ale teraz już sam nie jestem pewny czy była ocieplana, chyba była.

Pozdrawiam

Pearl

Przem
11-08-2003, 19:23
Także zastanawiam się jaką bramę kupić. Wacham się pomiędzy Wiśniowskim ,a firmą Raynor. Może ktoś ma jakieś info dotyczące w szczególności tej drugiej . Brama uchylna, kasetony , cena w obu przypadkach identyczna.

Fugas
19-01-2004, 08:06
Wracam do tematu.
Prosze o komentarze w kwestii wyboru.

Zastanawiam sie nad segmentową + automatyka kolor z palety Ral:

Wisniowski (4cm ocieplenie) około 5000zł
Hormann (2cm ocieplenie) około 5600zł
Nornstahl (4cm) 4500zł + 500 montaz + automatyka "Nice" za 1zł (jakaś taka promocja)


Czy coś wiecie o tych bramach Normstahl ? Niby wysoka cena bramy (która wygląda solidnie) ale z kolei ta automatyka czy nie śmierdzi??

Fugas

paj^
19-01-2004, 15:15
mam uchylna Normstahl, jestem bardzo zadowolony

Szpulka
19-01-2004, 15:34
Ja mam segmentową Gadipa, nikt się z nim nie spotkał?
Zastanawiałam się nad Wiśniowskim, ale instalatorzy mi odradzali i miał krótszy czas gwarancji a cenowo podobny.

Wladek
19-01-2004, 15:46
Ja kupię raczej WICHERS'a segmentową bo mój znajoby ma warsztat samochodowy i ma taką od kilku lat i nie ma (poza regulowaniami) kłopotu a w warsztacie to brama kilkanaście razy dziennie od jesieni do wiosny jeździ.

gesio
19-01-2004, 19:00
ja wlasnie montowalem sobie wisniowskiego 450x2150 i jestem bardzo zadowolony, wykonanie naprawde na wysokim poziomie, wszystko pomyślane, dopracowane i pasujące do siebie, dla kogoś kto ma czas i lubi trochę układanki montaż to sama przyjemność.

banzaj 5
19-01-2004, 19:55
ja tez mam sgmentówke Wiśniowski i jak narazie jest O.K

Szymeq
19-01-2004, 20:56
Doczytałem się, że Łękbud to kup.. ować nie warto. Co sądzicie o tym producencie??? Ja od Wiśniowskiego ( jego dealera) dostałem całką niezłą cenę - chyba mnie namówił :) No i serwis prawie 24h :wink:

centaur14
20-01-2004, 04:39
W ogrzewanym garazu zmienilem brame z uchylnej hoermanna na tego samego wykonawcy tylko ze segmentowa eco therm. Moja uchylna z 1996r ( dodatkowo ocieplona styropianem oraz uszczelkami drzwiowymi z malucha na dole i na gorze styropian zakryty saidingiem ) sprzedalem przez www.anonse.pl za 1000 zl ( nowa teraz ok 900 zl u hoermanna ) I zaraz kupilem ta segmentowa w firmie www.nalazek.pl za 2055 zl + 7% vat - 15 % rabat / promocja = 1870 zl brutto i jestem bardzo zadowolony. Wymiar szer. 2500 mm wys 2125 mm . Wczesniej obcykalem wszystkie firmy w pl - byly drozsze i lipne.

wiecej na:
http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=14665&highlight=

http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=19378&highlight=

http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=19318&highlight=

oraz

http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=17870&highlight=


moze w pewnym sensie tez
patrz tam moje odp.

http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=19179&highlight=

05-02-2004, 06:43
Doczytałem się, że Łękbud to kup.. ować nie warto. Co sądzicie o tym producencie??? Ja od Wiśniowskiego ( jego dealera) dostałem całką niezłą cenę - chyba mnie namówił :) No i serwis prawie 24h :wink:

05-02-2004, 06:46
Wydaje się ze LEGBUD to tagże i dobra firma . Mam kilka (2 SZT>} i nienażekam.

05-02-2004, 06:49
Cy pomyłka. Proszę sprawdzic. Są w czołuwce w tej brańży w POLSCE>

pkotek
05-02-2004, 19:10
Tydzień temu zamontowałem bramę segmentową Wiśniowskiego. Robiłem to sam i stwierdzam, że nawet taki inwalida manualny jak ja :roll: da sobie z tym radę. Do paczki dołączona była instrukcja z obrazkami (może dlatego mi się udało :lol: ). Na razie działa ok a jak będzie dalej - zobaczymy.
Według mnie ta brama ma jedną przewagę nad Normstahlem - cenę.
Czy się pomyliłem zobaczymy za jakiś czas...

adamski
06-02-2004, 09:49
Hmm, do niedawna wydawalo mi sie ze wiem jaka brame kupie - Hormann segmentowa ocieplana. Wczoraj dostalem wycene okien do ktorej sprzedawca dolaczyl takze propozycje zakupu bramy garazowej Wisniowskiego. Brama jest ocieplona - cytuje z reklamy "Płaszcz bramy jest wykonany z paneli stalowych o przekroju 40 mm, wypelnionych pianką poliuretanową."
Jak grube jest ocieplenie bram Hormanna? Co sądzicie o wyborze pomiędzy Hormannem i Wiśniowskim? Garaz w obrebie domu, raczej nie wchodzi w gre brama z Normstahla - ze wzgledu na cene.

Pozdrawiam
Adamski

gesio
06-02-2004, 10:53
hormann z ociepleniem 2 cm jest sporo drozszy od wisniowskiego 4 cm, mozna kupic hormanna z ociepleniem 4 cm ale wtedy cena jest kosmiczna,(tak bylo przynajmniej kilka miesiecy temu jak ja kupowalem brame)

adamski
06-02-2004, 11:30
Gesio: a jak z jakoscia wykonania Wisniowskiego? Niestety sprzedawca nie ma stanie zadnej barmy, a na ulotkach wszystko mozna ladnie przedstawic.

gesio
06-02-2004, 15:55
u mnie segmentowka brazowa 4500x2200, wykonana solidnie, dokładnie, żadnych zastrzezeń, instrukcja dokładna(sam montowalem), co prawda od zewnatrz jeszcze jej nie widzialem poniewaz otwor garazowy mialem zabity deskami i juz ich nie bede do wiosny odbijal ale od srodka wyglada solidnie.

dorkasz1
06-02-2004, 19:38
Czy przed montazem bramy garazowej trzeba otynkowac otwor? Zdecydowalismy sie na Wisniowskiego, ale czlowiek, ktory ma nam ja zamonotowac powiedzial, ze otwor musi byc dookola otynkowany. Jak bylo u Was?

gesio
06-02-2004, 23:45
oczywiscie otynkowany otwór i cały garaż, a najlepiej wstępnie pomalowany, od jakości i dokładności wykonania otworu zależy wygląd bramy, po tynkowaniu wzywa sie przedstawiciela firmy on mierzy dokladnie otwór, ustala punkt zero posadzki, i na podstawie tych wymiarów zamawia bramę, duze znaczenie ma takze wysokosc nadproza.

Jayer
07-02-2004, 00:40
My sobie zamontowalismy brame z firmy Droma (http://www.droma.net.pl). Robia je z profili Tyssena?? Tak sie to pisze :-)?
W kazdym razie za brame 300x225 4cm z lakierem w kolorze wlasnym (nie standardowym) z transportem ( z Sanoka pod W-we) i montazem dalem 3200 pln brutto. Jak na razie jestem super zadowolony. To pierwsza i jak na razie jedyna inwestycja/sprawa zalatwiona na naszej budowie bez jakiegokolwiek zgrzytu... Od momentu zamontowania bramy chetniej wchodze na budowe przez brame garazowa niz przez drzi wejsciowe :-)
Polecam.

Pozdro
Jay

loop
07-02-2004, 08:35
gesio chyba mamy taką samą dziurkę :) w garażu - powiedz mi jeszcze ile dałeś za tą bramę, co wchodzi w skład wyposażenia i gdzie kupiłeś. Dzięki (właśnie przymierzam się do zakupu i też zastanawiam się nad własnym montażem).

mik99
07-02-2004, 09:36
Wybrałem po targach w Poznaniu Wiśniowskiego, mam nadzieję że uchylna do nieogrzewanego garażu zda egzamin i nie będę miał większych problemów z zmontowaniem i późniejszą ekspolatacją.

gesio
07-02-2004, 10:40
ja kupilem w firmie w której kupowałem materiały na cały dom, oni zadzwonili do przedstawiciela "wisniowskiego" który obsługuje ich firmę, on przyjechal do mnie na budowę, pomierzył, doradzil, za bramę 4500x2200 z dopłatą około 300zł za "zespołół sprężyn skrętnych" bo miałem za niskie nadproże zapłaciłem 4400zł

urbit
07-02-2004, 11:13
Rozumiem ze są takie bramy uchylne które są ocieplane aby mozna było je montować w garażach które są w jendej zabudowie z domem?

bobo30
24-02-2004, 18:52
Czy ktoś jeszcze ma bramę uchylną Normstahl? Jakie wrażenia? My chcemy kupić ocieplaną(4 cm styropian) z napędem. Cena: 2500 całość.

25-02-2004, 07:00
Wydaje się ze LEGBUD to tagże i dobra firma . Mam kilka (2 SZT>} i nienażekam.

domansk
21-06-2004, 22:15
Mam 2 otwory do garażu o wymiarach 240x210 (szer x wys). Czy może ktoś mi doradzić jaką bramę wybrać? Myślałem o uchylnej Normstahla, ale mam obawy czy nie wjazd do garażu nie będzie za wąski jak ją wstawię. Nie wiem dokładnie ile z każdej strony w otworze ta brama zajmuje miejsca (jeśli po 10 cm to razem 20cm i wtedy na wjazd zostaje 220cm). Mierzyłem dzisiaj mniej więcej szerokość samochodu z lusterkami i wyszło mi 190-200cm więc nie zostaje dużo wolnego miejsca przy wjeżdżaniu do garażu.

Wyjściem na to mogłaby być brama segmentowa, bo miałbym dalej 240cm, tylko że takie bramy są dwa razy droższe.

Proszę dajcie znać jak szeroki jest wjazd do garażu po zamontowaniu uchylnej Normstahl o szer. 240 cm. Czy macie problemy z wjazdem? Jaką bramę byście radzili.

Dzięki
Jacek

paj^
22-06-2004, 13:57
mam normstahla uchylne, szerokosc 250 cm, normalne samochody, wjezdza sie komfortowo

gesio
22-06-2004, 15:58
najlepiej zamow sobie przedstawiciela handlowego z kazdej z firm o ktorych myslisz np"normstahl" "hormann" "wiśniowski" i najlepiej niech kazdy z nich zobaczy jak to u ciebie wyglada i doradzi,powie co za ile jakie promocje, samemu to mozna gdybac, ja np. chcialem zalozyc brame segmentowa kasetonową ale okazalo sie ze wymiar bramy na to nie pozwala i qpa.

zibibyk
02-07-2004, 20:19
My kupujemy SIEBAU'a 2500x2250 z napędem bocznym grubość 20 mm po rabacie za 3618 pln z montażem, przenikalność bramy taka jak szyb w oknach 1,0 wydaje mi sie że w zupełności wystarczy.
Co o tym myślicie?!

Alupin
02-07-2004, 23:14
Ja kupiłem segmentówkę Wiśniowskiego 5000x2100

Nomstahl był dla mnie za drogi...

gesio
02-07-2004, 23:26
ja tez wzialem wisniowskiego bo normstahl i hormann byli zbyt drodzy

Szymeq
03-07-2004, 21:40
Wisniowski 4500x210 + naped Nice z dwoma pilotami + montaz 5540 pln. Jakos tanszych nie znalazlem :D .

gesio
04-07-2004, 11:09
ja za taka dalem cos okolo 4500 bez montazu i jeszcze w 2003

Szymeq
04-07-2004, 11:49
Cena bramy i innych rzeczy jest to cena ktora zaplacilem przed 1 maja. :) . Pozdrawiam

loop
05-07-2004, 11:55
Wisniowski 4500x210 + naped Nice z dwoma pilotami + montaz 5540 pln. Jakos tanszych nie znalazlem :D .
Szymeq, a czy Twoja brama jest w jakimś kolorze, czy biała? Mi Wiśniowski wyliczył kupe kasy za kolor (koło 600 zł), lepiej mi wychodziła brama Hormanna. Mam też szer. 4500.
Ale tak czy siak zakup bramy trochę wstrzymałem.

gesio
05-07-2004, 12:17
w wisniowskim o ile pamietam za podstawowe kolory sie nie doplaca, doplaca sie za kolory z palety RAL od metra kwadratowego malowania, ale to w kazdej firmie raczej.

echo
05-07-2004, 19:59
ja tez wzialem wisniowskiego bo normstahl i hormann byli zbyt drodzy
dzisiaj dzwoniłem do przedstawiciela Hormanna i Wiśniowskiego i tak na okrągło wygląda to tak:
- brama uchylna 2,60x2,10 m ocieplana: Hormann ok 1600 zł brutto, Wiśniowski ok 1500 zł brutto; montaż podobnie tzn ok 220-250 zł; na bramy można dostać oczywiście jeszcze rabat;
jak widac różnice cen są niewielkie a w praktyce sprawdziłem tylko Hormanna (użytkowałem taka bramę 3 lata i była OK);
prosze o wasze rady i opinie (Hormann kontra Wiśniowski - jakość wykonania i użytkowanie) :wink:

loop
06-07-2004, 05:54
w wisniowskim o ile pamietam za podstawowe kolory sie nie doplaca, doplaca sie za kolory z palety RAL od metra kwadratowego malowania, ale to w kazdej firmie raczej.
No właśnie, ale zielonego Wiśniowski nie miał - a u Hormanna tylko trzeba byłoby dłużej czekać, ale żadnych astronomicznych dopłat.

echo
08-07-2004, 13:43
ja tez wzialem wisniowskiego bo normstahl i hormann byli zbyt drodzy
dzisiaj dzwoniłem do przedstawiciela Hormanna i Wiśniowskiego i tak na okrągło wygląda to tak:
- brama uchylna 2,60x2,10 m ocieplana: Hormann ok 1600 zł brutto, Wiśniowski ok 1500 zł brutto; montaż podobnie tzn ok 220-250 zł; na bramy można dostać oczywiście jeszcze rabat;
jak widac różnice cen są niewielkie a w praktyce sprawdziłem tylko Hormanna (użytkowałem taka bramę 3 lata i była OK);
prosze o wasze rady i opinie (Hormann kontra Wiśniowski - jakość wykonania i użytkowanie) :wink:
podciągam do góry :D

Szymeq
11-07-2004, 20:01
Loop
przepraszam ale mnie nie bylo, troszke odpoczywalem.
Moja brama jest w standardowym kolorze braz, za bialy tez nie doplaca sie. Dpoiero za RAL sie doplaca, ale nie pamietam juz ile za m2.

magmi
12-07-2004, 09:14
Normstahl ma w tym roku od marca promocyjną ofertę na uchylne bramy ocieplane w trzech standardowych rozmiarach, w cenie 1200, 1250 i 1350 zł (w zależności od rozmiaru, ceny netto). Niestety tylko w kolorze brązowym.
Jesli ktoś akurat taką bramę chce, to jest to dobra oferta.

echo
17-07-2004, 21:23
ciągle waham sie pomiędzy Hormanem a Wiśniowskim oraz pomiędzy uchylna ocieplona a segmentową;
wczoraj otrzymałem wstępne oferty 2,10x2,60 (czy 2,70):
Wiśniowski:
uchylna: 1600 zł
segmentowa: 2700 zł
Hormann:
uchylna: 1700 zł
segmentowa: 2300 zł

Jakoś atrakcyjnie wygląda segmentowa Hormana w porównaniu z Wiśniowskim; w poniedziałek musze dokładnie wypytać gościa od Hormana
co radzicie??? oszczędzac na bramie czy nie???

lesiak
17-07-2004, 22:01
Od 2 lat używam dwóch bram segmentowych Normstahl, z automatyką. Pracują bez zarzutu.

echo
19-07-2004, 06:34
ciągle waham sie pomiędzy Hormanem a Wiśniowskim oraz pomiędzy uchylna ocieplona a segmentową;
wczoraj otrzymałem wstępne oferty 2,10x2,60 (czy 2,70):
Wiśniowski:
uchylna: 1600 zł
segmentowa: 2700 zł
Hormann:
uchylna: 1700 zł
segmentowa: 2300 zł

Jakoś atrakcyjnie wygląda segmentowa Hormana w porównaniu z Wiśniowskim; w poniedziałek musze dokładnie wypytać gościa od Hormana
co radzicie??? oszczędzac na bramie czy nie???
doradźcie coś proszę - juz niedługo muszę coś wybrać (hormann czy Wiśniowski; uchylna czy segmentowa) :o

gesio
19-07-2004, 07:35
ja bym bral segmentowke, hormann ma podstawowa wade, mianowicie grubość ścianki 2cm, a wiśniowski 4cm, a to jest ważne przy ociepleniu i stabilności, mozesz wziasc hormana z 4cm scianka ale bedzie sporo drozszy, moja wiedza jest z przed roku tak ze zwerufikuj jeszcze moje zdanie i dowiedz sie dokladnie jak jest teraz.

jolly
19-07-2004, 08:55
JAK SZUKACIE NAJLEPSZEJ BRAMY TO POLECAM FIRME NIEMIECKA
BELU TEC


4,5 cm panel - nie ma grubszego na rynku
wszystkie zawiasy aluminiowe
i czego nie ma nikt inny
możesz wietrzyć garaż, czyli u góry specjalna sekcja uchylna!!!!!!!
Super a i ceny rewelka!!!! Za bramę 2500x2250 zapłaciłam ok. 3 tys.
jest świetna.... polecam

echo
19-07-2004, 13:32
ja bym bral segmentowke, hormann ma podstawowa wade, mianowicie grubość ścianki 2cm, a wiśniowski 4cm, a to jest ważne przy ociepleniu i stabilności, mozesz wziasc hormana z 4cm scianka ale bedzie sporo drozszy, moja wiedza jest z przed roku tak ze zwerufikuj jeszcze moje zdanie i dowiedz sie dokladnie jak jest teraz.
zgadza się - Hormann ma gr 2 cm ale czy to nie wystarczy do garażu, który jest nieogrzewany (dostawiony do domu)?
jakbym wziął uchylna ocieploną to też jest grubości 2 cm;
chyba że wiśniowski, ale to znów sporo droższe (ok 500 zł)
???????

jolly
19-07-2004, 13:41
Horman też ma 4 cm panela, jak chcesz grubszy, czyli 4,5 to tylko firma Belu Tec ma!!!


Ale ogólnie powiem wam tak, nie ma złych bram!!!
To tak jak z samochodami:
chcesz fiacika, to kupujesz wiśniowskiego, chcesz forda bierzesz hormana, chcesz mercedesa bierzesz Belu Tec!!!

echo
19-07-2004, 13:43
chodziło mi o to czy te 2 cm grubości u Hormanna to za mało?
wiem, że można dostać 4 ale to znów większy koszt

PIOT_R
19-07-2004, 17:27
JAK SZUKACIE NAJLEPSZEJ BRAMY TO POLECAM FIRME NIEMIECKA
BELU TEC


Kto to w Polsce sprzedaje?

echo
21-07-2004, 17:33
a czy słyszał ktoś że mechaniżmy Hormanna sa mniej trwałe od Wiśniowskiego???
kiedyś użytkowałem Hormanna ale tylko przez 3 lata - wtedy było OK

adam1210
21-07-2004, 19:00
Jolly.
Belu Tec. Nie słyszałem. Jakies namiary?
Adam

jolly
25-07-2004, 12:57
Belu Tec
koło Goleniowa, obsługuje całą Polskę
tel. 091/418 14 75

Potrzeba im tylko 5 cm nadproża, lub jeszcze mniej , mają naprawdę fajne rozwiązania!!!

A i znalazłam ich w internecie, niestety na razie mają tylko niemiecką stronę www.belutec.de

Griszka
26-07-2004, 07:04
tez mialem ten dylemat wybralem ekonomie - czyli Wisniowski (2szt 2100x2600) sam montowalem.

Po roku rozlegulowaly mi zamki - wzewalem serwis - Panowie wpadli, wymienili co trzeba i uregulowali po moim montazu. Teraz jest super.

Normstahl jest za drogi ale ma jeden ciekawi ficzer: ma zamek do automatu samoryglujący. Czyli jak automat zamyka bramę to od razu ją zamyka na rygle.

Wiśniowski tego nie ma. Zamyka tylko blokada w siłowniku.,

gtca
21-08-2004, 09:01
Witam
Czy ktoś miał może do czynienia z bramami firmy an.do.ve ? (www.andove.pl)
pozdr Mariusz

rogi
30-08-2004, 11:08
różnica jest zasadnicza - CENA .
Wisniowski duzo tańszy a jakość podobna. Mam Wiśnuiowskiego i jest ok.

mik99
30-08-2004, 18:58
Do mojego garażu w czwartek przyjadą fachowcy z zamiarem montowania bramy i też Wiśniowskiego, polecam :wink:

lechowaty
12-09-2005, 14:33
Witam,
my z żoneczką zamówimy prawdopodobnie Normstahla'a segment/kaseton.
Jest teraz jakaś promocja na automatykę (normstahl) nawet nie wiedziałem, że automaty też robią.
Wachałem się z podjęciem decyzji ale wyczytałem z waszych opinii że jest całkiem niezła. Szkoda tylko że automatyka nie obsługuje rygli ... i niskie prowadzenie... :-?

marcel0028
10-03-2010, 18:56
Witam
Mam zamiar wykonać bramę garażową na wzór bramy normstahl, największym problemem jest wykonanie mechanizmu podnoszącego i tu wielka prośba będe bardzo wdzięczny gdyby ktoś z użytkowników narysował i zwymiarował mi schemat tego mechanizmu. Mam oczywiście na myśli bramę uchylną bez prowadnic sufitowych.

bwojtek
10-03-2010, 19:20
Nie opłaci się samemu robić takiej bramy.

Andriu
11-03-2010, 07:32
A czy ktoś z was słyszał, bądź miał do czynienia z bramami niemieckiej firmy Wurtman? ceny są bardzo atrakcyjne np: http://www.allegro.pl/item955703390_bramy_brama_garazowa_2133x2743_tylko _1700zl.html ciekawe jak długotaka brama pochodzi?

marcel0028
11-03-2010, 08:59
bwojtek w Normstahl wycenili mi bramę na 3800, myślę że sam zrobię ja połowę taniej, wiec ponawiam prośbę o rysunek z wymiarami.

bwojtek
11-03-2010, 10:39
Co to za brama? Rozmiar, model, kolor?

marcel0028
11-03-2010, 10:54
Brama uchylna wysokość 1800, szerokość 2700.
Ocieplona z drzwiami pomocniczymi, kolor brązowy.

wojgoc
11-03-2010, 16:11
jakis niski wjazd do tego garażu - 1800?
jeśli jestes spawaczem to pewnie zrobisz sobie taka bramę

marcel0028
11-03-2010, 18:03
Widziałem dziś oryginalną bramę Normstahl i faktycznie ciężko będzie ją wykonać ponieważ rolka mechanizmu podnoszenia jeździ po specjalnym profilu prawdopodobnie produkowanym przez Normstahl a u mnie wlaśnie ze względu na bardzo niski garaż wchodzi w grę tylko brama bez prowadnic sufitowych.
Wiec nie zostaje mi nic innego jak serdecznie podziękować za pomoc zamknąć post i pójść zamówić bramę :)

MonikaC
06-04-2010, 17:04
U mnie przewidziane są dwie więc wybiorę tańszą ofertę :)

DaroR
07-04-2010, 09:27
jestem użytkownikiem bramy uchylnej Normstahl G30 Line 2400x2125 brąz + siłownik Ultra S. Zapłaciłem w 2006r 3300zł brutto za całość. Całość działa bez zarzutu do chwili obecnej. Ostatniej zimy jednak (-30C) od strony wewnętrznej na bramie występował szron. Ale wydaje mi sie że przy takiej temperaturze, to wszystkie bramy tak miały. Brama pracuje w miare cicho. Pojawiają się po pewnym czasie różne szmery i zgrzyty, natomiast zgłaszam serwis raz na rok (200zł) celem przegladu i utrzymania gwaracji. Po oczyszczeniu i nasmarowaniu brama chodzi jak nowa (wiadomo, zanieczyszczenia, piach, itp) Ogólnie jestem zadowolony.
DaroR

schneider
09-04-2010, 04:35
Brama Wiśniowski, nigdy więcej, złom i brak serwisu.

W Gorzowie Wlkp. przy 9 Maja mamy w bloku nową bramę garażową z firmy Wiśniowski Typ SM MakroPro podnoszoną elektrycznie. To, że jest trochę tańsza od Normstahl czy Hörmann, to nie ma znaczenia. Poprostu często się psuje, a przy ręcznym podnoszeniu można dostać muskuły Pudziana, no i oczywiście bąble na rękach. W styczniu br. była zepsuta przez trzy tygodnie, podczas tych dużych mrozów garaż był otwarty cały czas. W tej chwili podnosi się, ale sygnalizacja świetlna w ogóle nie działa. Jeżeli będziecie chcieli dostać instrukcję obsługi, to zapomnijcie. My czekamy na nią już prawie rok!!! Kontakt z osobami odpowiedzialnymi w firmie Wisniowski, tj Panami Jan Łosak czy Cezary Zdanowski zanim się zacznie, to się skończy, oni po prostu olewają klienta, który już kupił bramę.
Reklamacji firma Wiśniowski prostu nie przyjmuje, a na pisma czy Emaile nie odpowiada.
Lepiej kupić droższą bramę, ale taką, która działa no i serwis jest ok.
[email protected]

amadi
23-04-2010, 11:33
Jeżeli będziecie chcieli dostać instrukcję obsługi, to zapomnijcie. My czekamy na nią już prawie rok!!!


instrukcję mogę wysłać Ci na priva - PDF

zawodowiec
27-04-2010, 13:39
Brama Wiśniowski, nigdy więcej, złom i brak serwisu.

W Gorzowie Wlkp. przy 9 Maja mamy w bloku nową bramę garażową z firmy Wiśniowski Typ SM MakroPro podnoszoną elektrycznie. To, że jest trochę tańsza od Normstahl czy Hörmann, to nie ma znaczenia. Poprostu często się psuje, a przy ręcznym podnoszeniu można dostać muskuły Pudziana, no i oczywiście bąble na rękach. W styczniu br. była zepsuta przez trzy tygodnie, podczas tych dużych mrozów garaż był otwarty cały czas. W tej chwili podnosi się, ale sygnalizacja świetlna w ogóle nie działa. Jeżeli będziecie chcieli dostać instrukcję obsługi, to zapomnijcie. My czekamy na nią już prawie rok!!! Kontakt z osobami odpowiedzialnymi w firmie Wisniowski, tj Panami Jan Łosak czy Cezary Zdanowski zanim się zacznie, to się skończy, oni po prostu olewają klienta, który już kupił bramę.
Reklamacji firma Wiśniowski prostu nie przyjmuje, a na pisma czy Emaile nie odpowiada.
Lepiej kupić droższą bramę, ale taką, która działa no i serwis jest ok.
[email protected]
Szanowni Państwo,
Jestem pracownikiem Działu Serwisu Firmy WIŚNIOWSKI i chciałbym ustosunkować się do treści postu zamieszczonego na forum przez schnaidera
Brama segmentowa WIŚNIOWSKI funkcjonująca w Gorzowie Wlkp. przy ul. 9 Maja została zamontowana przez jednego z naszych lokalnych Sprzedawców w 2006r. W ramach obsługi gwarancyjnej w lutym 2008r. sprawdziliśmy funkcjonowanie bramy i dokonaliśmy bezpłatnej wymiany żarówek w sygnalizatorach. W lipcu 2009r. otrzymaliśmy zlecenie wymiany uszkodzonej w sposób mechaniczny jednej z prowadnic pionowych. Naprawa została wykonana w uzgodnionym terminie, a prawidłowe działanie bramy potwierdziła osoba odbierająca prace montażowe. W styczniu 2010r. ekipa serwisowa wykonała kompleksowy przegląd bramy, w wyniku czego wymieniono elementy o dużym stopniu zużycia, co spotkało się z aprobatą osób zarządzających budynkiem pod wymienianym adresem w Gorzowie Wlkp.
Podsumowując powyższe informacje stwierdzam, że:
- firma WIŚNIOWSKI poza wymienionymi okolicznościami nie była informowana w jakikolwiek sposób o nieprawidłowej pracy bramy, a tym bardziej o jej „częstych awariach”;
- brama jest wyposażona w układ awaryjnego otwierania, korzystanie z którego jest łatwe i nie wymaga użycia nadzwyczajnej siły;
- Instrukcja Obsługi i Montażu nie jest dokumentem o charakterze poufnym, jest dołączana do każdego wyrobu, można ją otrzymać drogą pocztową lub elektroniczną; jednak takiego zapytania ze strony autora postu nie otrzymaliśmy.
Wobec zarzutów o nie przyjmowaniu reklamacji bądź nie odpowiadaniu na e-maile pozwolę sobie stwierdzić, że nie przystają one do rzeczywistości. Przykre jest to, że osoba schowana za nickiem zdobywa się na forum na pomówienia, które w łatwy sposób dyskredytują wysiłki wielu osób pracujących na dobre imię firmy WIŚNIOWSKI. Nie są nam znane przyczyny, które kierują autorem postu do tego stopnia, że powielił swój wpis na wielu forach budowlanych. Rozumiem, że środowisko sieci www jest dobrym miejscem, w którym każdy ma prawo do wyrażenia swoich opinii i ocen. Szkoda tylko, że jest również miejscem podawania nieprawdziwych informacji…

schneider47
01-05-2010, 17:21
Szanowny Panie, bardzo się cieszę z Pańskiej odpowiedzi, gdyż od ponad roku z firmy Wisniowski nie dostałem żadnej odpowiedzi, ani Emailem ani na forum.
Niestety, ale wątpię, że jest Pan pracownikiem Serwisu Firmy Wiśniowski, gdyż wypisuje Pan nieprawdę, a poza tym występuje Pan anonimowo. Każdy Serwisant renomowanej firmy podpisałby się pod swoim Postem, chociażby ze względów reklamowych. Albo Pan tam nie pracuje, albo wstydzi się Pan wyrobów tej firmy.
To co Pan pisze jest nieprawdą,
- brama nie mogła być zainstalowana w 2006 roku, gdyż blok został zbudowany w 2007 roku,
i w grudniu 2007 oddany do eksploatacji.
- brama ma napęd po lewej stronie (patrząc od wewnątrz) i łańcuch koliduje z wjeżdżającym
samochodem. Ja rozumię, że tak została zamówiona przez inwestora, ale tylu fachowców ją
montowało i naprawiało, że ktoś powinien to zauważyć i przełożyć napęd lub go wymienić.
(co wskazuje na to, że serwisanci byli nie fachowcami lub olewali klienta)
- wielokrotnie pisałem Emaile do Firmy pod adresami [email protected] oraz
[email protected] , od ponad roku nie mam na nie odpowiedzi, chociaż
chciałem tylko otrzymać elektroniczną instrukcję obsługi tejże bramy. W tym miejscu nie
rozumiem Pańskiego stwierdzenia o braku korespondencji z mojej strony Przecież
wielokrotnie pisałem do ww osób, gdybym miał Pńskiego Emaila, to przesłał bym Pany
kopie moich pism, ale skoro ukrywa Pan się pod Nickiem, jest to niemożliwe.
- w Pańskiej wypowiedzi, sam Pan przyznał, że kilkukrotnie dokonaliście poważnych
napraw tej bramy. Jakość jej jest na tym samym poziomie co i Pańska odpowiedź jak i
dbałość firmy o klienta.
- Kilka dni temu sąsiadowi przy wjeżdżaniu opadła ta sławetna brama na samochód i
uszkodziła lakier. Dobrze by było, aby Pan ujawnił swój adres, na który mógłby on
przesłać rachunek za naprawę tych uszkodzeń.
- jeżeli przeglądał Pan inne fora budowlane, to musiał Pan czytać także inne sygnały ludzi
rozczarowanych firmą Wiśniowski, których jest więcej. Dlatego też radzę wziąć się do
roboty i poprawić jakość wyrobów jak i serwis.
- byłoby lepiej dla firmy, gdybyście Państwo mniej energii poświęcali na pisanie postów, a
więcej na jakość Waszych wyrobów i na obsługę klienta.
- poza tym nie jestem schowany za Nickiem, (tak jak Pan) tylko podpisałem się imieniem i
nazwiskiem, oraz podałem swój adres Emailowy. Radzę szybko pójść do okulisty, Panie
„ZAWODOWIEC”
Z poważaniem
[email protected]

schneider47
05-05-2010, 21:01
Z ostatniej chwili; wczoraj otrzymałem od "Skrzynka Serwis" <[email protected]>" kompletną DTRkę 36 stron.
Dzięki

MonikaC
10-05-2010, 14:32
http://forum.muratordom.pl/../images/icons/icon1.gif


mam wyceny 2 szt wym 2500x2125 kolor orzech przetłoczenia M, model trend

Wiśniowski - 7400
Normstahl - 7768 /z obsługą rygli w razie braku prądu/
Hormann - 8050
Krispol - 8161 http://forum.muratordom.pl/../images/smilies/jawdrop.gif

Chyba zdecydujemy się na Normstahl-a

wojgoc
10-05-2010, 23:48
do Normstahla dolicz koszt serwisu ok. 200zł/ wizyta.
ale i tak bym w Twoim przypadku wybral Normstahla

edde
11-05-2010, 00:00
a w pozostałych serwis gratis? pewnie wszystkie firmy uzależniaja gwarancję od corocznych firmowych przeglądów

MonikaC
11-05-2010, 06:35
do Normstahla dolicz koszt serwisu ok. 200zł/ wizyta.
ale i tak bym w Twoim przypadku wybral Normstahla

I chyba tak właśnie bedzię :)

panfotograf
11-05-2010, 07:14
Mam G 60 Normstahl 5x2,25m segmentowy, G 60 TREND złoty dąb +napęd (dwa piloty), z montażem=6350zł
gwarancja:
2 lata na napęd
10 lat na bramę

Kupiona w firmie z Sieradza.
Działa od 8 miesięcy, były dwie drobne korekty-regulacje. Żadnego problemu ze sprzedawcą - odbierają telefony - przyjeżdżają.
Bramy polskie były niewiele tańsze, a jak mam do wyboru Poloneza i Volkswagena w tej samej cenie, to się nie zastanawiam.

wojgoc
11-05-2010, 09:08
pantograf,
to trafiłes na jakąś super promocję, bo ja mam wycene z Normstahla na brame 4500x2125 z 1 pilotem i monażem za 8tys.
ale to dobrze, ze udaje sie kupic komuś dobry produkt w dobrej cenie.

panfotograf
11-05-2010, 10:04
ja mam wycene z Normstahla na brame 4500x2125 z 1 pilotem i monażem za 8tys
Na pewno chodzi o G 60? Może wycenili ci typ EURO z jakimiś dodatkowymi bajerami ?

Sprawdź ceny u Hormana

wojgoc
11-05-2010, 11:17
ostatecznie zdecydowalem sie na Hormanna za 6,5 tys z montazem i tym ich lepszym napedem

miron123
04-02-2011, 21:47
czy do uchylnej bramy Normstahla (bez prowadnic sufitowych) można kupić napęd innej firmy (np. nice, faac itd.) jeśli tak to bardzo bym prosił o link do takiego napędu.

dostałem ofertę na bramę uchylną Normstahla 2320mm x 2035mm - 1300zł ocieplona w podstawom kolorze, to chyba b. dobra cena?.
Planuje założyć do bramy wjazdowej 2 skrzydłowej napęd nice lub faac, gdyż napędy Normstahla do takich bram są strasznie drogie, a że chciałbym mieć jeden pilot do bramy i garażu, stad chęć założenia napędu innej firmy do bramy garażowej Normstahla