PDA

Zobacz pełną wersję : cegiełka na ścianie...



walent
06-09-2020, 11:17
Mam zamiar położyć cegiełkę na ścianie, kupiłem cegiełkę prawdziwą wykonaną z surowca naturalnego, cięte lico z wozówki, nie żadna tam marketowa gipsowa itd. Ściana na której będę ją układał jest pomalowana gruntem akrylowym z Beckersa. Pytanie:
1. Jaki klej zastosować?
2. Czy ta zagruntowana ściana akrylem wystarczy?
3. Z racji tego że cegiełka byłą cięta, jest ona zakurzona zapylona itd, gruntować ją ?
4. fuga najlepsza jaka?
5. Jakim preparatem ją pomalować juz po ułożeniu na ścianie?
6. Klej tylko na ścianę, czy ściana i cegiełka?

eko_zgonus
01-10-2020, 10:36
mam takie coś w mieszkaniu, przyznam nieskromnie, że fajna sprawa. U mnie majster robił to tradycyjnie czyli cement z piaskiem i fugę też tradycyjną zrobił czyli cement z piaskiem i przeciągał takim (nie wiem jak to nazwać, dłuto powiedzmy) analogicznie do budowy słupków czy kominów kiedyś. Impregnat dałem do klinkieru, zrobiłem to raz i przez 7 lat jest ok, nic nie trzeba poprawiać. Do przyklejania stosowane były takie plastikowe listwy na odstępu (fugę) nie pamiętam jak się to nazywa ale 2 metrowa listwa kładziona między rzędami cegieł, kupione w markecie.

kemot_p
01-10-2020, 11:12
Ja kleiłem na Klej Mapei Adesilex P9 szary, do tego fuga fuga gruboziarnista Elkamino.
Na koniec impregnat Imper Guard.

E-Rzecznik Śnieżka
09-10-2020, 21:07
Ceglana ściana doda uroku każdemu wnętrzu i wprowadzi niepowtarzalny klimat. Warto jednak uwzględnić w stylistyce wnętrza jej obecność. Świetnie wygląda we wnętrzach rustykalnych, industrialnych, ale też w stylu skandynawskim.
Klejenie cegły można wykonać przy pomocy kleju do cegły. Takiego jakim się klei płytki imitujące cegłę. Ściana pod klej powinna być zagruntowana najlepiej zgodnie z wytycznymi producenta kleju. Cegła jest materiałem porowatym i przed nałożeniem fugi należy ją zaimpregnować, by fuga nie zabrudziła powstającego muru. A nawet przy takiej impregnacji należy zachować czystość pracy i zabezpieczyć powierzchnie cegieł przed zabrudzeniem. Fuga najlepiej by swoim kolorem i konsystencją przypominała zaprawę, chyba że planuje Pan pomalować ceglaną ścianę (np. na biało co dobrze prezentuje się w stylu skandynawskim).
Jeśli jednak kolor muru ma pozostać naturalny, całość (cegły i fugi) należy zaimpregnować.

448969448970448971