PDA

Zobacz pełną wersję : Tanie ogrzewanie



Patryk94
06-09-2020, 13:22
Cześć,

planuje budowę domu (maksymalnie 130m2 + garaż, dom parterowy bez piwnicy) i zastanawiam się jakie ogrzewanie wybrać a niestety w ogóle się na tym nie znam.
Dom będzie wybudowany w Poznaniu więc mam możliwość przyłączenia się do gazu.
Zastanawiam się czy dobrym rozwiązaniem nie byłoby dorzucenie do tego paneli słonecznych i pytanie czy jestem w stanie dzięki temu ogrzać dom, mieć ciepłą wodę i jeszcze korzystać z prądu jako źródła światła.

Dodatkowo przy takim rozwiązaniu co wybrać - tradycyjne grzejniki czy ogrzewanie podłogowe ?

Pozdrawiam,
Patryk

asolt
06-09-2020, 14:04
Cześć,

planuje budowę domu (maksymalnie 130m2 + garaż, dom parterowy bez piwnicy) i zastanawiam się jakie ogrzewanie wybrać a niestety w ogóle się na tym nie znam.
Dom będzie wybudowany w Poznaniu więc mam możliwość przyłączenia się do gazu.
Zastanawiam się czy dobrym rozwiązaniem nie byłoby dorzucenie do tego paneli słonecznych i pytanie czy jestem w stanie dzięki temu ogrzać dom, mieć ciepłą wodę i jeszcze korzystać z prądu jako źródła światła.

Dodatkowo przy takim rozwiązaniu co wybrać - tradycyjne grzejniki czy ogrzewanie podłogowe ?

Pozdrawiam,
Patryk

Wybór podłogówki lub grzejników nie zalezy w zadnym stopniu od planowanej instalacji PV, inaczej mówiac co ma piernik do wiatraka.
Wybierz podłogówkę, dlaczego? to jest opisane w wielu watkach tego forum.