PDA

Zobacz pełną wersję : Źle wykonana ściana



fulcrumone
07-09-2020, 11:12
Witam drogich forumowiczów!

Przez ostatni tydzień pewien pan specjalista - malarz odnawiał moje ściany. Remont miał się przedłużyć do dzisiejszego dnia (według słów tego pana, do zrobienia zostało wyłącznie położenie dwóch ostatnich warstw farby - łącznie czterech), lecz niestety na moje uwagi dotyczące jego pracy (między innymi małe dziurki, niczym po nakłuciu ściany igłami, plamy po gruncie i tak dalej) pan odpowiedział zabraniem swoich narzędzi pracy i uprzednim wyśmianiem tychże uwag (stwierdził, że dziurki to nie jego wina, że na każdej ścianie można je znaleźć, że ja się czepiam, że kolejne dwie warstwy farby by je ładnie wypełniły i tak dalej i tak dalej). Stwierdziłem, że dalej nie chce mi się dalej użerać z tymże fachowcem (na razie, bo sprawa będzie miała dalszy ciąg) i zrobię wspomnianą ścianę sam. Zamieszczam zdjęcia owej ściany, której stan według tego pana uległby poprawie po nałożeniu kolejnych farby warstw farby:

https://we.tl/t-3vZCRuoH9o

Moje pytanie jest następujące - czy jest jakakolwiek możliwość przykrycia farbą tych zielonych zacieków (powstałych jak mniemam od Uni-Gruntu Atlasu) oraz wypełnienia tychże dziurek i innych nierówności (pan specjalista próbował je wypełniać szpachlą, lecz na owej szpachli pojawiają się kolejne dziurki - na tę uwagę pan malarz parsknął tylko śmiechem), czy też czeka mnie zdzieranie warstw naniesionych farb oraz gruntu i wykonywanie remontu "od nowa"?

Pozdrawiam i dziękuję za wszystkie odpowiedzi!

Saskian
07-09-2020, 17:56
Dziurki polecam zalecić gipsarem. Jaką farbą malujesz?

fulcrumone
07-09-2020, 18:13
Magnat Perła Północy. Próbowałem w jednym miejscu zakryć to białą Śnieżką, ale grunt nadal przebija (po dwóch warstwach Śnieżki)

jajmar
07-09-2020, 19:08
Jak to co pokazujesz to tydzień pracy to słabo to wygląda. Zanim zaczniesz to malować po szpachluj te dziury, przeczyść ścianę popraw szpachlą i dopiero maluj. Bo każdy taka nierówność na farbie wyjdzie.

fulcrumone
08-09-2020, 14:27
No cóż, na tę samą uwagę, że praca wygląda słabo, pan strzelił focha i wyszedł, więc uważałbym z takimi daleko idącymi osądami :D

Dzięki za wszystkie porady, jutro po pracy je zastosuję!