PDA

Zobacz pełną wersję : Reklamacja kostki jadar



rustin
09-09-2020, 11:41
Witam. Chciałem Wam opisać jak Jadar załatwił sprawę reklamacji w związku z kruszącą się kostką. Złożyłem reklamację do składu gdzie ją kupiłem i mailowo do centrali w Radomiu. Po pewnym czasie zjawił się Pan z Jadaru zrobić wizję lokalną. Przeliczył kostki i na 100 szt bodajże 1/4 była uszkodzona. Zostały zrobione 8 zdjęć do tego wzięte 2 kostki (początkowo mi się pomyliło i w mailach do jadaru pisałem, że 3 ale jadar odpisał, że 2 i tak jest na protokole, mój błąd). W protokole wykrycia wady podałem początek maja 2020r podczas codziennego użytkowania, kostka kupiona w lipcu 2018r i położona. Po pewnym czasie przyszła odpowiedz, że kostka spełnia normy i stwierdzają, że uszkodzenia nie powstały z winy wadliwego towaru i informuje, że uszkodzenia są mechaniczne powstały podczas układania kostki lub użytkowania. Odpisałem im, że wada wyszła po ponad roku, więc jak podczas układania, o jakim użytkowaniu skoro tak się dzieje na tarasie lub opasce wokół domu, to ta kostka jest do patrzenie ? Napisałem,też że jak mogła przejść badania kostka, na której było widać oddzielenie się warstwy kolorowej od betonowej, na około rysa, dodatkowo ukruszenia narożnika, była też zrobione zdjęcie jej. Dostałem odpowiedź, że w mailu do nich pisałem "wada wyszła po ponad roku" a w protokole "początek maja 2020" (bardzo szczegółowa firma, bo nie po ponad roku a 21 miesiącach), napisali też, że według warunków gwarancji jest 7 dni na zgłoszenie od wykrycia wady a ja zgłosiłem w czerwcu więc miesiąc po wykryciu, odpisałem czy zdają sobie sprawy z tej głupoty bo w ciągu 7 dni myślą że 25% kostki się uszkodzi, czy może miałem zgłosić 5 szt kostki i by odrzucili bo za mały procent w całości, oczywiście cisza. Napisali, że ze względu na dobrą ich wolę przekażą paletę kostki czyli ok 10m2 po 35zł i przy okazji może skład budowlany odebrać od nich z Radomia. Napisałem, czym mam sobie ze składu ją odebrać, samochodem osobowym czy wynająć samochód ciężarowy aby w obie strony zrobił 50km i zapłacić za niego, wtedy wyjdzie transport więcej niż ta kostka co dają. Co o tym myślicie ? jak dla mnie żenada , może ustrzegę innych przed tą firmą. Na tym sprawa się zamknęła, temat olali, nawet nie dostałem odpowiedzi na ostatniego maila z pytaniem o transport. Nawet nie wiem czy w ogóle tą kostkę na skład dostarczyli. Kto odważny niech próbuję i kładzie ich kostkę w końcu gwarancja 10lat....
Zdjęcia kostki: https://drive.google.com/drive/folders/1g7Bj_f7Fpcz9A-1WU7xYJrS6XczEYMsA?usp=sharing