PDA

Zobacz pełną wersję : oferta na budowe domu



Lokos
26-05-2005, 13:22
Witam zacnych grupowiczow
...pewnie pytanie stare jak ta grupa , ale pozwole sobie je zadac.
Od dobrych 4 miesiecy szukamy z zona ekipy budowlanej, ktora
podjelaby sie wybudowania naszego domu .
...Powiem Wam , ze co dostaniemy oferte - to "lepsza"
Jedne maja postac wyswiechtanej kartki a4 z 5 - 6 pozycjami - i cena na koncu. Inne sa nieco bardziej rozbudowane - ale oczywiscie nie ma w nich podstawowowych informacji takich jak podzial oferty na czesc materialowa - ilosc potrzebnych materialow etc,etc.
Powiedzcie jak Wy sobie z tym radziecie lub radziliscie.
...moze ktos ma kontakt do jakiejs ekipy budowlanej z okolic Poznania lub Konina - bo My juz zapas wiekszosci kontaktow wyczerpalismy.....
Jak sadzicie Ilo moze kosztowac wybudowanie domu w statnie surowym
otwartym w okolicach Poznania:
technologia - porotherm 38 Cm
parterowy z poddaszem do zagospodarowania
parter powierchnia : 138 M2
poddasze : 70 m2
powierzchnia dachu : 330 m2
/co do dachowki to sie jeszcze nie zdecydowalismy czy
bedzie to dachowka ceramiczna czy cementowa.
Dom - moze bedzie ocieplany.


dzieki Wam za sugestie i rady
podr.
Lokos

mdzalewscy
26-05-2005, 13:32
daj ogłoszenie w dziale ogłoszenia drobne

nie znajdziesz teraz dobrej i taniej ekipy, teraz to możesz szukać ekipy na następny rok. Jest pełnia sezonu, bezrobotne ekipy, albo zostały wyrzucone z budowy, albo są bardzo drogie. Szukać oczywiście zawsze możesz, może akurat ktoś zrezygnował z budowy.

Ja szukałem ekipy w jesieni i na lato w następnym roku udało mi się znaleść

Lokos
26-05-2005, 13:41
....oki -post poszedl do dzialu OGLOSZENIA DROBNE ..
dzieki

pozdr
Lokos

NOTO
26-05-2005, 14:28
nie znajdziesz teraz dobrej i taniej ekipy, teraz to możesz szukać ekipy na następny rok. Jest pełnia sezonu, bezrobotne ekipy, albo zostały wyrzucone z budowy, albo są bardzo drogie. Szukać oczywiście zawsze możesz, może akurat ktoś zrezygnował z budowy.

Nie do końca się z tym zgadzam. Są ekipy (firmy), które naprawde szybko budują i w jeden sezon robia po kilkanascie domów - tak mają ustawiony cykl budowlany. Robia prawie identyczne domy - bo to jest tańsze i moga wcisnać jeszcze kilka domów w tym roku.
Jeżeli zalezy Ci na terminie to powinieneś może przegladnąć oferte domów prefabrykowanych - może obecnie będzie to najlepsze rozwiązanie.

Lokos
26-05-2005, 15:35
.....tak nie bardzo - poniewaz projekt juz mamy - pozwolenie
na budowe juz mamy i reszte niezbednych formalnosci tez mamy
zalatwione - teraz tylko kwestia ekipy.
Mamy swiadmosc , ze nic na sile - jesli w tym roku nie wyjdzie
- no coz szkoda - ale nie chcemy popelnic bledu z pospiechem -
bo to zawsze sie zle konczy.
Inna sprawa - , ze pewnie masz racje - co do mocy
przerobowych pewnych ekip - tyle , ze ja juz za bardzo nie wiem
gdzie szukac. Ot co .....

pozdr
Lokos

REMIGIUSZ
27-05-2005, 09:49
ja złoże swoją oferte w kwestii wykonania dachu.
tanio i solidnie.

pozdrawiam
tel.0880926689

NOTO
28-05-2005, 14:51
ja złoże swoją oferte w kwestii wykonania dachu.

A nie możesz im podrzucić kogoś , kto przygotywywał ci siany pod dach ? Z poprzednich budów - powinieneś mieć wiele znajomości jeśli obracasz sie w tym światku - oni Tobie Ty im :)
Spróbuj numer 607 636 016 .... budowali domek znajomemu. Czysto, szybko .... wiecej nie powiem bo nie byłem tam zbyt czesto.
Miałem z nimi budować ... ale kupiłem uzywke :)

REMIGIUSZ
28-05-2005, 17:33
ja mam swojego murarza. i podjelibyśmy sie wybudowania ale my budujemy troche dłuzej niz inne ekipy więc jeżeli zależy panstwu na czasie to sie nie polecamy. robimy solidnie w miare tanio i dlatego troche wolniej.
jeśli mogło by to być stawiane w wolniejszym tempie to polecam również usługi w zakresie postawienia tego domu.

pozdrawiam

tel.0880926689

NOTO
28-05-2005, 18:14
ja mam swojego murarza. i podjelibyśmy sie wybudowania ale my budujemy troche dłuzej niz inne ekipy więc jeżeli zależy panstwu na czasie to sie nie polecamy. robimy solidnie w miare tanio i dlatego troche wolniej.
jeśli mogło by to być stawiane w wolniejszym tempie to polecam również usługi w zakresie postawienia tego domu.


Trzeba było tak od razu ....
Jak bedziecie razem budować to proszę o zdjęcia z kolejnych etapów.
To dobra reklama i pociecha że na forum można coś zdziałać :)

skrol
29-05-2005, 13:10
Moim zdaniem to teraz bedzie bardzo ciężko znaleśc ekipę budowlana. Ja robię hydraulikę i co dzwonię po znajomych ekipach to mają terminy pozajmowane do końca września.
Myślę że trzeba wyposrodkować taniość i fachowość ekipy. Jeżęli ma być super tania i super dobra..... to mam obawy że że nie prędko się wybudujecie.
Bardzo tania..... prosze bardzo: przed Błoniem codziennie rano stoją Ukraincy.... robia za śmieszne pieniądze ale i ich robota jest smieszna.
Pozdrawiam

PPawelkotoniak
29-05-2005, 22:10
witam
Jeśli chce się kupić coś naprawdę dobrego to napewno za to trzeba zapłacić odpowiednią cenę . więc czy można kupić dobrą usługę jak najtaniej i być z niej zadowolonym ?
Pozdrawiam
Polecam swoje usługi
liczne referencje

Lokos
30-05-2005, 10:14
...witam.
Mam racjonalizm - tzn. wiem , ze za grosze dobrze sie nie da wubudowac domu , jednak kiedy dostaje oferte np:~/hipotetycznie/ na 180 TYS
a jadac do firmy budowlanej - W Warszawie - dostalem od nich wycene i oferte na okolo 90-110 to juz jest chyba powod do negowania bzdor ktore otrzymalem od wczesniejszych oferentow.
Jak Pan sadzi ??