PDA

Zobacz pełną wersję : stemple drewniane - transport



szaraban
11-09-2020, 10:01
Witajcie, czy ktoś z Was woził drewniane stemple na przyczepce towarowej? Mam taką przyczepkę 600kg ładowności i zastanawiam się ile może wejść na nią stempli długości około 3,5m. Ma ktoś doświadczenie? Ile może średnio ważyć taki stempel i czy bardziej ograniczeniem będzie waga czy jego przestrzenność?

CityMatic
11-09-2020, 10:23
https://www.zdajtesty.pl/2019/01/03/przewozenie-ladunku/

"...ładunek nie może wystawać z tyłu pojazdu na odległość większą niż 2 m od tylnej płaszczyzny obrysu pojazdu lub zespołu pojazdów; w przypadku przyczepy kłonicowej odległość tę liczy się od osi przyczepy;"( USTAWA z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (tekst jednolity)

Oczywiście masa nie może przekroczyć dopuszczalnej masy przyczepy. stempel 3,5 m to waga ok 10 kg( w zależności od rodzaju i wilgotności drewna)

szaraban
11-09-2020, 10:38
ładunek nie może wystawać z tyłu pojazdu na odległość większą niż 2 m od tylnej płaszczyzny obrysu pojazdu l

Przyczepka ma powyżej 2m i otwierane obydwie burty, wysunę do przodu jakieś 50 cm i ściągnę pasami, do tyłu będzie wystawać tylko około metra.Trochę króciaków wrzucę do bagażnika, dla równowagi i mam nadzieję, że w miarę lekko pojedzie.


stempel 3,5 m to waga ok 10 kg( w zależności od rodzaju i wilgotności drewna)

10kg to dla mnie dobra wiadomość, czyli około 50-60 takich stempli powinienem przewieźć i mi się to kalkuluje, dziękuję!

CityMatic
11-09-2020, 10:42
Dla pewności na końcu ładunku przymocuj kamizelkę odblaskową - zawsze to lepiej niż jej brak i wyeliminowanie niepotrzebnego stresu.;)

Pozdrawiam