PDA

Zobacz pełną wersję : Sufit podwieszany



rafix323
12-09-2020, 06:31
1.Jak dobierać profile UD do profili CD rozmiarami ? Czy powinny mieć identyczne rozmiary czy jedne profile powinny być odrobinę większe od drugich ?

2.Czy wełna mineralna powinna przylegać do sufitu ? Gdzieś czytałem że zostawienie przestrzeni między wełną a sufitem wpływa korzystnie na izolacje akustyczną, czy to prawda ? Jeśli tak to ile centymetrów wolnej przestrzeni zostawić ?

3.Jakiego rodzaju wieszaków/uchwytów najlepiej użyć jeśli ma zostać użyta wełna mineralna ? Czy konieczność przebicia wełny przez wieszaki/uchwyty znacząco obniży jej właściwości cieplne i akustyczne ?

4.Na filmikach instruktażowych widziałem jak układali wełnę przystawiając jej kawałki jedna do drugiej. Czy samo takie zwykłe przystawienie wystarczy aby zapewnić cieplną i dźwiękochłonną ochronę czy też może spoiny między kawałkami wełny można jakoś dodatkowo uszczelnić ?

5.Czytałem że zamiast zwykłych płyt gk można użyć specjalnych płyt akustycznych. Jakie dokładnie płyty byście polecali ? Idealnie gdyby można je było wykończyć od spodu tak samo jak płyty gk i gdyby nie były zbyt drogie