PDA

Zobacz pełną wersję : Jak przygotować ogród pod trawę ?



creative_21
14-09-2020, 12:21
Witam

Jak przygotować ogród pod trawę jak to sprawnie wyrównać na razie tylko częściowo wyrównane było koparką

Aktualnie chwasty koszone systematycznie teraz są na ok 30cm

1. Skosić i spryskać rundupem
2. Spryskać rundupem i później skosić

?
Co dalej

CityMatic
14-09-2020, 13:00
Fajnie napisane - systematycznie koszone i mają 30 cm :o

Jeśli teraz popryskasz herbicydem to większość mniejszych chwastów zawiąże nasiona i je zrzuci.
Nie wiem co Ci doradzić, aby było najlepiej i najszybciej - mnie się wydaje, że obecnie najlepiej spryskać rundupem po dwóch tygodniach jak zżółknie skosić, zebrać . Potem wykonać głęboką orkę, zabronować posiać gorczycę.Dać jej rosnąć ile może, na wiosnę to co przerośnie zielonego popryskać rundupem zaorać zabronować wyrównać , wywałować - posiać trawę.

Elfir
14-09-2020, 13:12
jednorazowe zwalczenie chwastów nic ci nie da.
Trzeba usunąć to co jest i pozwolić wykiełkować nasionom, które sa w glebie. I znów zwalczyć.

Pryskasz. Usuwasz. Oczyszczasz glebę z korzeni. Wyrównujesz. Czekasz aż wzejdzie z nasion i znów pryskasz, zanim zawiąże kolejne nasiona.

creative_21
14-09-2020, 13:13
Ogólnie koszone systematycznie tylko teraz wróciłem z urlopu i jest ok 30cm nie ma badyli

Spryskam wykosze po pryskaniu ewentualnie jak coś wyjdzie spryskam jeszcze raz

A dlaczego gorczycę ?

CityMatic
14-09-2020, 13:25
A dlaczego gorczycę ?
Bo ma bardzo rozbudowany system korzeniowy i "stłamsi" rośliny które chcą wzrosnąć.Dodatkowo będzie nawóz zielony.
Teraz możesz popryskać - gdy duże bo przynajmniej perz "dostanie", ale małe i nasiona na pewno wykiełkują ponownie.Koszenie "zmęczy" każdą roślinę i będzie ją łatwiej zwalczyć. Trawnika na wiosnę i tak nie założysz, ale przygotujesz grunt pod jej zasiew.

Tomasz Mi
14-09-2020, 17:45
Jeszcze ważne jaką masz ziemię na działce. Jeżeli z wykopu to warto kupić trochę żyznej 5 cm wystarczy. Łatwiej wyrównać nawiezioną niż rozgrabić nierówności. No i pomyśl o zabezpieczeniu przed kretami, jak u sąsiadów są to u Ciebie też się zjawią.