PDA

Zobacz pełną wersję : Dom z wjazdem od zachodu - problem



Pablo_escobar
14-09-2020, 18:04
Witam. Mam problem z doborem projektu domu do mojej działki. Krótko opisze sytuacje :) :

1) Działka 1200m o wymiarach 30x40m.
2) Wjazd na działkę ma 10m i znajduję się na krawędzi dłuższego boku działki
3) Nie wiem jak rozmieścić dom na działce. Chciałbym mieć dom z poddaszem użytkowym oraz garażem 2-stanowiskowym. Powierzchnia użytkowa od 120m do 140m. Na dole salon z kuchnią i jadalnią, łazienka, spiżarnia, ew. pokój. Na górze 3-4 sypialnie + łazienka. Najważniejsze aby dom usytuować w sposób, że salon z tarasem jest zwrócony na południe.
4) Czy lepiej ustawić dom aby wjazd był na wprost do garażu , ale wtedy garaż byłby wystawiony najbardziej na południowy - zachód, więc może lepiej dom ustawić z wjazdem pod kątem 90st. (czyli garaż na dłużem boku)
5) sam nie wiem jak to rozwiązać , korzyścią jest na pewno duża działka i myślę że tego słońca nie będzie brakować ale czy wjazd do garażu pod kątem 90st. będzie funkcjonalny.


print 448141

mmmarcinnn
14-09-2020, 19:58
Najlepsze ustawienie działki. Taras na wschód.
Jak zrobisz na południe albo zachód to za góra dwa lata będziesz stawiać jakieś koromysła, pergole albo markizy, bo w okresie gdy z tarasu się korzysta (lato) nie będzie się tam dało wytrzymać.

Antyspam
14-09-2020, 20:08
Najlepsze ustawienie działki. Taras na wschód.
Jak zrobisz na południe albo zachód to za góra dwa lata będziesz stawiać jakieś koromysła, pergole albo markizy, bo w okresie gdy z tarasu się korzysta (lato) nie będzie się tam dało wytrzymać.

Opowieści dziwnej treści.
Rozumiem, że śniadanie w lecie, w pełnym słońcu na tarasie od wschodu jest ok, a siedzenie wieczorem na tarasie od południa już jest be.

Słońce nie ma nic do tego gdzie jest taras. Jeden lubi a drugi nie.

14-09-2020, 21:07
W życiu bym nie zrobił tarasu od południa. A gadanie o oszczędnościach z zysków słonecznych zimą mnie śmieszy. Ile zaoszczedze w ciągu roku? 300zł? A latem wydam ta kwotę na klimatyzację bo będzie się salon przegrzewał i nie będę z tarasu latem korzystał bo ciężko będzie wytrzymać.

Elfir
14-09-2020, 21:44
a ja mam i od południa na chłodne dni i od wchodu na gorące.

Elfir
14-09-2020, 21:57
można poszukać projektu w którym dom będzie przesunięty (cofnięty) względem garażu tak, by zza niego wystawał ku południowi.

Antyspam
15-09-2020, 13:48
a ja mam i od południa na chłodne dni i od wchodu na gorące.

Mam tak samo i jest fajnie.

Elfir
15-09-2020, 14:37
Może tak:
garaż dostawiony do bryły domu, połączony wiatrołapem.
S - salon, K - kuchnia, P - pokój, gabinet, T toaleta. pomiędzy toaletą a pokojem schody na podddasze.
Bryła wcięta - podcień na taras.

https://images91.fotosik.pl/418/bd7905bc04be396egen.jpg

mmmarcinnn
17-09-2020, 20:07
Opowieści dziwnej treści.
Rozumiem, że śniadanie w lecie, w pełnym słońcu na tarasie od wschodu jest ok, a siedzenie wieczorem na tarasie od południa już jest be.

Słońce nie ma nic do tego gdzie jest taras. Jeden lubi a drugi nie.

O ile dobrze mi się wydaje to w porze śniadania (8-9 rano) słońce nie przeszkadza tak jak o 17 czyli w porze poobiedniej kawy...