PDA

Zobacz pełną wersję : Zużycie materiału



Grzegorz 40
26-05-2005, 15:22
Jakie jest średnie zużycie materiału / Knauf, 75, polski , lekki/ przy tynkach gipsowych z agregatu . Ile może pójść na 200 m2 domek ? A jaka jest płaca za robociznę , przy moim materiale ?

Kon111
26-05-2005, 16:27
Odpowiadając częściowo na Twoje pytanie nieskromnie zacytuję sam siebie!:

Liczbowo tynki przedstawiają się następująco:
- powierzchnia rozliczeniowa, czyli ściany wraz z powierzchnią okien i drzwi zewnętrznych, a także z policzonymi po jednej stronie drzwiami wewnętrznymi wyszła 478m2 (...).
- gips, którym tynkowane były nasze ściany to Knauf MP 75L, co prawda my ustaliliśmy z wykonawcą stałą cenę za m2 - 22PLN netto z materiałem, ale dla tych inwestorów, którzy chcieliby tynkować sami organizując materiał podaję trochę wartościowych danych: nominalne zużycie gipsu podawane przez producenta to 0,8kg/mm/m2 - u nas zużyto 210 worków po 30kg każdy, co nie uwzględniając strat (które były zauważalne) daje średnią grubość tynku 16mm, do tego grunt - 40 litrów, narożniki i folia do zabezpieczenia okien i drzwi

Nasz dom to Manuela - 150m2 pow. użytkowej. Biorąc pod uwagę cenę 22PLN za robocizną z materiałem i znając cenę gipsu (jest chyba w każdym składzie budowlanym) można orientacyjnie wyliczyć koszt samej robocizny.

Grzegorz 40
28-05-2005, 18:10
Dzięki za podpowiedź . Skorzystałem z niej , ponieważ przegoniłem tynkarza, który mnie olewał. Pracowali w kilku miejscach równocześnie. Sprawdziłem , orientacyjnie, że zamiast trzech i pół palert, które "zużyli"powinni byli zużyć dwie palety. Resztę , jak myślę zabierali ze sobą do samochodu jak odwozili agregat .Zbierali sie wraz z agregatem ........... codziennie przed obiadem,
Grzegorz