PDA

Zobacz pełną wersję : Odrolnienie drogi dojazdowej do działki



Domwrenklodach
16-09-2020, 14:45
Witam,

Mamy działke w MPZP pod zabudowe jednorodzinną jednak są to grunty orne.
Pod budowe odralniamy 5ar, jednak pojawił się problem z droga dojazdową.
Mój udział w tej drodze to 1/3 (współwłasnosć), powierzchnia 3,7ar.
DOstalismy informację, że bez odrolnienia tej drogi nie uzyskany PnB, oraz ze odrolnienie to jest platne (klasa ziemii IIIa wiec 3205zł za 1ar), ze wzgledu na fakt iz jest to droga.

Działka ma drogę dojazdowa w planie z drugiej strony - fizycznie jakby nie istnieje ponieważ ludzie nadal uprawiają część działek przed nasza.

Czy ktoś miał taka sytuację? czy rzeczywiście tak jest ? Jak to rozwiązać?
Za wszelkie rady będę wdzięczna
Pozdrawiam

pumaszi
15-10-2020, 20:54
Dopisuję się do pytania. Mam bardzo podobny problem.
Pozdrawiam

Domwrenklodach
20-10-2020, 08:50
Dopisuję się do pytania. Mam bardzo podobny problem.
Pozdrawiam


A jakie informacje uzyskaliscie u siebie w starostwie ?

Kaizen
20-10-2020, 09:16
Dlaczego ma być odrolniona, skoro nadal pozostaje dojazdem do działek (również) rolnych? Twoja też do czasu inwentaryzacji powykonawczej bedzie rolna a:
„Art. 2. 1. Gruntami rolnymi, w rozumieniu ustawy, są grunty: 10) pod drogami dojazdowymi do gruntów rolnych.”

henrykow
20-10-2020, 09:35
Jeżeli działka w MPZP jest oznaczona jako MN to jednym z warunków jest dostęp do drogi, więc mowa o odrolnieniu drogi na tym etapie uważam że jest nie na miejscu, musztarda po obiedzie. Uważam że najpierw droga powinna (o ile musiała) być odrolniona aby działki mogły być ujęte w planie jako pod zabudowę jednorodzinną.

Domwrenklodach
20-10-2020, 11:47
Jeżeli działka w MPZP jest oznaczona jako MN to jednym z warunków jest dostęp do drogi, więc mowa o odrolnieniu drogi na tym etapie uważam że jest nie na miejscu, musztarda po obiedzie. Uważam że najpierw droga powinna (o ile musiała) być odrolniona aby działki mogły być ujęte w planie jako pod zabudowę jednorodzinną.


Wlaśnie też tak myślimy i czytałam troche artykułow. Geodecie powołalam sie na:„Art. 2. 1. Gruntami rolnymi, w rozumieniu ustawy, są grunty: 10) pod drogami dojazdowymi do gruntów rolnych.
Ale twierdzi ze ciagle sie przepisy zmieniaja i prawdopodbnie budownictwo tego nie pusci i wezwa do uzupelnienia o odrolnienie drogi. Aktualnie czekamy na decyzje, bo wydaje nam sie troche absurdalne jesli trzeba bedzie to odrolnic. Jednakże kilka osob z wydziału geodezji nie było w stanie powiedziec na 100% odralniać badź nie.

Kaizen
20-10-2020, 14:03
O odrolnienie muszą wnioskować wszyscy współwłaściciele - a ci z (jeszcze) rolnymi mają interes, żeby droga została rolna (niższy podatek nawet, jak odrolnienie byłoby darmowe).

Nowa123
15-05-2021, 05:42
Wlaśnie też tak myślimy i czytałam troche artykułow. Geodecie powołalam sie na:„Art. 2. 1. Gruntami rolnymi, w rozumieniu ustawy, są grunty: 10) pod drogami dojazdowymi do gruntów rolnych.
Ale twierdzi ze ciagle sie przepisy zmieniaja i prawdopodbnie budownictwo tego nie pusci i wezwa do uzupelnienia o odrolnienie drogi. Aktualnie czekamy na decyzje, bo wydaje nam sie troche absurdalne jesli trzeba bedzie to odrolnic. Jednakże kilka osob z wydziału geodezji nie było w stanie powiedziec na 100% odralniać badź nie.
Proszę o informację na czym stanęło w starostwie ? Mamy taką samą sytuację

Domwrenklodach
21-05-2021, 20:41
Proszę o informację na czym stanęło w starostwie ? Mamy taką samą sytuację

Tak się złożyło, że z innych wydziałów straszyli odralnianiem drogi, a w budowlanym nikt nic nie pytał.
Dostaliśmy pozwolenie bez problemów. Pozdrawiam