PDA

Zobacz pełną wersję : Stelaż Geberit- dobór muszli i przycisku



waka
17-09-2020, 11:33
Cześć,
Muszę niedługo kupić wyposażenie łazienek i mam pytanie odnośnie dwóch rzeczy.
Mam stelaż podtynkowy Geberit. Czy pasuje do niego muszla i przycisk do spłukiwania wody z innych firm, czy muszą być Geberit?

Pozdrawiam

vadiol
17-09-2020, 18:15
Miska może być jakakolwiek inna , byleby rozstaw śrub miał 18cm . Przyciski tylko dedykowane do danego stelaża .

pandzik
17-09-2020, 19:00
Nie zapomnij o macie pod muszlę. Nie kupuj nic innego jak mate Geberit. Są innych firm dwa razy tańsze ale po wzieciu do reki geberita nie pożałujesz.

15bucks
22-09-2020, 10:08
Witam,

teściowie kupili stelaż Geberita + przycisk Geberita ale muszle Roca. BYł to zestaw w Castoramie. I teraz: jak sie spłukuje to wylewa sięnaraz chyba cała spłuczka jak z wodospadu i woda (plus nieczystosci) wychlapują na podłogę, i to sporo. Reklamacja w Castorwami - powiedzieli, że do stelażu Geberita trzeba muszle Geberita i to przez to. Już mniejsza, że sami sprzedali zestaw z inna muszlą. Ale czy to naprawde inna muszla jest przyczyną wypryskiwania wody? Sam mam u siebie tę samą muszle Roca + stelaż TECE i jest ok.

dawiddur
22-09-2020, 10:31
No cóż.... W teorii może być tak, że stelaż - spłuczka jest tak ustawiona, że wypuszcza określoną ilość wody - zbyt dużą, czy też zbyt szybko dla muszli, którą masz. Kształt muszli ma niebagatelne znaczenie. Nie tylko w tym kontekście. Np w jednym mieszkaniu miałem muszlę X, gdzie spłykanie tzw. dwójeczki było ciężkie pełnym spłukaniem. Zwykle musiałem to robić na 2 razy. Dziś mam muszlę Y i tu zwykle wystarcza spłukanie połową wody na tą czynność.