PDA

Zobacz pełną wersję : tynk na beton komórkowy - PILNE! do soboty



duduś
26-05-2005, 19:31
Zastanawiamy się czy na ściane z ketonu komórkowego odm. 600 trzeba kłaść tynki przed położenoem kafli czy tylko zagruntować dać folię w płynie i to wystarczy?

Sp5es
26-05-2005, 21:15
Napewno nie wystarczy

invx
26-05-2005, 21:51
rozwijajac wypowiedz poprzednika :wink:

Nie napisales czy BK na klej czy zaprawe.
folia w plynie spelni swoje zadanie tylko w tedy, gdy bedzie tworzyc jednolita powloke, Sciana z BK, nie tynkowana, rowna nie jest. Ma zapewne liczne uszkodzenia, nie wspominajac o spoinach. Nie jestes w stanie wypelnic tych, szczelin, i innych ubytkow, tak aby folia w nie wniknela, tworzac jednolita powloke. Zamias tradycyjnego tynku mozesz zastosowac plyty GK. Pamietaj tez o stosowaniu systemowych kolnierzy i uszczelnien :wink:

tak wiec: :)
- jesli na zaprawe to grunt i tynk
- jesli na klej, i jest to naprawde rowno wymurowane !!!, plaszczyzna jest zachowana (azeby potem nie rownac klejem po 2 cm ), mozna sie pokusic, o zaciagniecie nierownosci, i ubytkow (naroznikow tez), i po zagruntowaniu, nalozyc na to folie. Ew. Przeszlifowac BK papierem sciernym.

Ale lepiej i bezpieczniej jest tynkowac :)

26-05-2005, 22:19
ja własnie jutro mimo klejenia BK klejem i tak tynkiem cem-wap pojade z jeden cm z kazdej strony dopiero potem gladzie i płytki

kruszka
27-05-2005, 09:42
Ja buduję z ytonga (myślę zew przypadku innego bk jest podobnie), kafle kładzie się bezpośrednio na ścianę, bez żadnego tynkowania! Sciany mamy równiutkie.Jedynie wstrefie mokrej (kabina, wanna, umywalka), pociągniemy folią w płynie.

KrzysiekMarusza
27-05-2005, 12:34
U mnie na ytonga ekipa dawała jeszcze zaprawe wyrównującą (ale nie tynk)
kafelki trzymają się OK od roku

pozdr - Krzysiek

darekola
30-05-2005, 06:42
A co tom jest ta folia w płynie???

D.

KrzysiekMarusza
30-05-2005, 07:17
darekola - to taka ciapa, prawdopodobnie na bazie wodnych roztworów polimerów, z dodatkiem cholera-wie-czego: jak się to nałoży na ścianę (pod płytki), to wyschnięciu tworzy warstwę nieprzepuszczalną dla wody i zapobiega nasiąkaniu ściany wodą (uszczelnia ścianę)

pozdr - Krzysiek