PDA

Zobacz pełną wersję : Projekt z7, monolityczny strop - koszty.



Panczlowiek
20-09-2020, 09:54
Witam, bardzo podoba mi się ten projekt https://z500.pl/projekt/7/z7,maly-dom-z-dachem-dwuspadowym-ekonomiczny-funkcjonalny-i-praktyczny.html

I teraz pytanie - czy strop monolityczny betonowy sporo podniesie koszty budowy? Na pewno trzeba by dostawić ściany nośne w środku domu no i zalać strop betonem, chciałbym też zrobić więźbę tradycyjną (drzewo z własnego lasu). A czemu chce monolityczny? Bo jest trwalszy na pewno, tam gdzie mam zamiar się budować czasem mocno wieje więc dach musi być solidny.

ololek
23-09-2020, 12:52
Witam, bardzo podoba mi się ten projekt https://z500.pl/projekt/7/z7,maly-dom-z-dachem-dwuspadowym-ekonomiczny-funkcjonalny-i-praktyczny.html

I teraz pytanie - czy strop monolityczny betonowy sporo podniesie koszty budowy? Na pewno trzeba by dostawić ściany nośne w środku domu no i zalać strop betonem, chciałbym też zrobić więźbę tradycyjną (drzewo z własnego lasu). A czemu chce monolityczny? Bo jest trwalszy na pewno, tam gdzie mam zamiar się budować czasem mocno wieje więc dach musi być solidny.

Oczywiście że podniesie jak zlecisz to komuś.
2tys za dodatkową łąwę.
2K za dodatkową ścianę nośną
Jakieś słupy dodatkowo w ścianach zewnętrznych z BK?
20-30k za strop monolityczny
z 10k za oróbkę drewna i robotę cieśli.

za 20k brutto będziesz miał wiązary kratowe z montażem. A za zaoszczędzoną kasę zrobisz pokrycie dachu spokojnie.

To już lepiej zrób dach z krokwi jak masz swoje drewno. Ale i tak potrzebna by była ściana pośrodku.

Emtebe
23-09-2020, 16:43
Oczywiście że podniesie jak zlecisz to komuś.
2tys za dodatkową łąwę.
2K za dodatkową ścianę nośną
Jakieś słupy dodatkowo w ścianach zewnętrznych z BK?
20-30k za strop monolityczny
z 10k za oróbkę drewna i robotę cieśli.

za 20k brutto będziesz miał wiązary kratowe z montażem. A za zaoszczędzoną kasę zrobisz pokrycie dachu spokojnie.

To już lepiej zrób dach z krokwi jak masz swoje drewno. Ale i tak potrzebna by była ściana pośrodku.

jak porównujesz do stropu monolitycznego, to do wiązarów trzeba doliczyć sufit podwieszany. Usługa z materiałem to pewnie jakieś 20k.