PDA

Zobacz pełną wersję : Poddasze - deskowanie od wewnątrz?



blitzkrieg
20-09-2020, 20:43
Czołem Panowie i Pany,

wymyśliłem sobie deskowanie od wewnątrz na poddaszu - bo lubię dechy. Po prostu. Tylko zastanawiam się, czy mogę bezpośrednio do krokwi / jętek / słupków po prostu od wewnątrz przykręcać deski? Czy mam najpierw zrobić ruszt z łat?

448320?

Gocha68
20-09-2020, 21:48
A co to za "zlepek" na foli wstępnego krycia?

blitzkrieg
21-09-2020, 00:16
To nie folia. To płyta PIR. Łączenia są wyklejone folią aluminiową.

Gocha68
21-09-2020, 09:08
A to zmienia postać rzeczy;)
U mnie fachowcy przykręcili wkrętami płyty OSB bezpośrednio do krokwi sprawdza się tak już parę lat - usztywnili połać dachu, jest trochę ciszej i cieplej.

henrykow
21-09-2020, 10:09
Czołem Panowie i Pany,

wymyśliłem sobie deskowanie od wewnątrz na poddaszu - bo lubię dechy. Po prostu. Tylko zastanawiam się, czy mogę bezpośrednio do krokwi / jętek / słupków po prostu od wewnątrz przykręcać deski? Czy mam najpierw zrobić ruszt z łat?

448320?

Jeżeli przykręcisz bezpośrednio do krokwi to ocieplenie będziesz miał marne bo zaledwie 15- 18 cm. Gdy zrobisz ruszt z łat wtedy dasz ocieplenie wzdłuż krokwi i w poprzek ich, pozbędziesz się tym samym mostków.

henrykow
21-09-2020, 10:11
To nie folia. To płyta PIR. Łączenia są wyklejone folią aluminiową.

Sorki, nie doczytałem wcześniej że masz tam już płytę PIR. Jakiej grubości dałeś?
W takim razie ocieplenie wzdłuż krokwi wystarczy a dechy możesz mocować bezpośrednio do krokwi.

blitzkrieg
23-09-2020, 15:13
Sorki, nie doczytałem wcześniej że masz tam już płytę PIR. Jakiej grubości dałeś?
W takim razie ocieplenie wzdłuż krokwi wystarczy a dechy możesz mocować bezpośrednio do krokwi.

Jest 12cm PIR na krokwiach + uzupełnienie PUR 10cm między krokwiami

Słupki / krokwie są co 80cm. Deski będą chyba najlepsze, bo OSB chyba bym musiał jakieś grubsze montować, żeby się nie wyginało?

Przykleję paroizolację i deski do krokwi - póki co taką mam koncepcję. Jak duże dylatacje między deskami zostawiać? 5mm? Czy nie trzeba?