PDA

Zobacz pełną wersję : Zdjęcie służebności operatora Energa



s3pp
22-09-2020, 09:07
Z racji tego, że to mój pierwszy post na forum...Witajcie.

Może ktoś z Was miał do czynienia ze zdjęciem służebności operatora Energa?
Sprawa wygląda następująco:
Lata temu na działce rolnej o wielkości została podpisana służebność. Na działce stanął słup średniego napięcia.
Ziemia została podzielona. Teren ze słupem został wyodrębniony na działce o wielkości 89a. Słup stoi 40m od granicy innej działki. Nad pozostałymi działkami nie przechodzi linia napięcia, działka ze słupem ma zapewniony dojazd z drogi gminnej.
Jestem zainteresowany zakupem tych działek, pomijając oczywiście działkę ze słupem. Chciałbym jednak zdjąć służebność i zostawić ją tylko na działce ze słupem.

Rozmawiałem już z radcą prawnym jednak powaliła mnie kwota wynagrodzenia za napisanie jednego pisma... 2400 PLN + Vat...

Chcę spróbować ruszyć temat sam i tutaj pojawia się pytanie: może ktoś z użytkowników już przerabiał taki temat i wie jak go ugryźć?

Bertha
22-09-2020, 10:39
Słyszałem o zdjęciu służebności przesyłu, lecz niezbędne było postępowanie sądowe. Szczegółów nie znam, link do zasad ogólnych.

http://www.kodekscywilny.pl/artykul,1687,16268,wygasniecie-sluzebnosci-gruntowej-na-skutek-zaprzestania-jej.html