PDA

Zobacz pełną wersję : Porada przy zakupie domu



Zainteresowany@
25-09-2020, 08:41
Dzień Dobry,

Na wstępie chciałbym zaznaczyć ze jestem laikiem jeśli chodzi o sprawy budowlane a jako ze szukam lokum dla rodziny (obecnie 2+1) to temat w jakim chciałbym się doradzić dotyczy zakupu domu w stanie surowym zamkniętym w moim mieście.

Oferta:
https://www.otodom.pl/oferta/elegancki-dom-w-charakterze-miejskiej-willi-ID46DVx.html#7aae4afbde

Działkę w tej okolicy (6a) oceniam na około 150 kpln po obecnych cenach, pierwsze pytanie jakie mam to czy pozostałe 300k pln
to rozsądna cena za to co widzimy w ogłoszeniu?

Jaki orientacyjny koszt wykończenia tego domu (wiem ze nie ma limitu) ale powiedzmy średni standard, chce określić mniej wiecej
z jakimi kosztami w totalu mam do czynienia.

Jeśli informacji w ogłoszeniu jest za malo to o co ewentualnie zapytać podczas rozmowy.

Bede wdzieczny za kazdy konstruktywny komentarz :)

Pozdrawiam :)

Kaizen
25-09-2020, 09:30
250zł/m2 działki to normalna cena w tej okolicy?
1900zł/m2 SSZ byłoby totalnym zdzierstwem. Ale skoro jest styropian i tynk, to nie jest SSZ - jest albo bardzo drogo, albo tylko drogo (zależy, co jeszcze jest w cenie).

Co do pytań;
- co jest w cenie
- czy kazdy domek to odrębna dzialka z własną KW
- czyje drogi wewnętrzne, śmietniki, chodniki itd. na osiedlu i kto nimi się będzie zajmował
- co jest za oknem i w okolicy i co może być (sprawdź w MPZP)
- czy WG czy WM
- jaka jest termo i hydroizolacja (w tym w podłodze i na fundamentach) - jakie dokładnie materiały i jakie technologie.
- jakie wyniki badan geotechnicznych
- czy mają i udostępnią dokumentację fotograficzną z tego, co zrobione (wykopy, zbrojenie, izolacja itd.)

CityMatic
25-09-2020, 10:00
Jeśli informacji w ogłoszeniu jest za malo to o co ewentualnie zapytać podczas rozmowy.

Bede wdzieczny za kazdy konstruktywny komentarz :)

Pozdrawiam :)

Miejsce fajne - dojazd w każdym kierunku przez ulicę Sienkiewicza, działki trochę małe ale widać , że w tym miejscu coś się dzieje - rozszerza się miasto a działek nie ruszą więc okolica na plus.

Cena na dzisiejsze warunki też nie jest wygórowana - tylko to wykończenie - instalacje ok 100tyś, dużo własnej pracy;), plus ok 150 tyś na doprowadzenie do zamieszkania(można to oczywiście (wykończenie ) rozłożyć w czasie.
O co powinieneś zapytać - o media - woda z instalacji miejskiej jest - zapytaj gdzie i jak jest doprowadzona, kanalizacja też jak wygląda podłączenie i rozliczenie, gaz i prąd również - To jak na razie najważniejsze.

Zainteresowany@
25-09-2020, 10:04
Dzięki za odpowiedz !!

Co do cen działek to bazuje na ogłoszeniach z okolicy, ceny są w przedziale 20-27, w zależności od dostępu do drogi mediów itp.

Oczywiście dopytam ale wydaje mi się ze każdy dom to odrębna działka z własna KW, jeden domek z tego osiedla juz nawet jest na sprzedaz:
https://www.otodom.pl/oferta/luksusowa-willa-w-swietnej-okolicy-ul-sokola-ID47aRy.html#a47c1743ac

Okolica to domy jedno rodzinne ale MPZP to sprawdzenia jak najbardziej.

- czy WG czy WM (wybacz nie rozmumiem :) )

Dlaczego piszesz o SSO ? sugerowałem sie opisem z ogłoszenia ze jest SSZ (okna, brama garazowa, drzwi wewnatrzne) nie wiem co jest rozni oba
etapy budowy.

Pzdr !!

Zainteresowany@
25-09-2020, 10:10
O co powinieneś zapytać - o media - woda z instalacji miejskiej jest - zapytaj gdzie i jak jest doprowadzona, kanalizacja też jak wygląda podłączenie i rozliczenie, gaz i prąd również - To jak na razie najważniejsze.

Dzieki !! Zadam te pytania.

250 tyś to i tak wyglada korzystniej niz drugi dom sprzedawany jako gotowy

CityMatic
25-09-2020, 10:13
- czy WG czy WM (wybacz nie rozmumiem :) )

Dlaczego piszesz o SSO ? sugerowałem sie opisem z ogłoszenia ze jest SSZ (okna, brama garazowa, drzwi wewnatrzne) nie wiem co jest rozni oba
etapy budowy.

Pzdr !!
WG - to wentylacja grawitacyjna
WM to wentylacja mechaniczna

Coś się pomyliło Kaizen (https://forum.muratordom.pl/member.php?203091-Kaizen)- nawet w ogłoszeniu jest , że jest to SSZ

CityMatic
25-09-2020, 10:14
Dzieki !! Zadam te pytania.

250 tyś to i tak wyglada korzystniej niz drugi dom sprzedawany jako gotowy

Tylko jak widzisz(zwróć uwagę na szczegóły) ten dom nie jest wykończony jako "standard"

ps jeśli nie widzisz jak patrzeć od razu widać - system alarmowy/ wentylacja mechaniczna to nie jest standard.

Zainteresowany@
25-09-2020, 10:38
Tylko jak widzisz(zwróć uwagę na szczegóły) ten dom nie jest wykończony jako "standard"

ps jeśli nie widzisz jak patrzeć od razu widać - system alarmowy/ wentylacja mechaniczna to nie jest standard.

Racja, to też swoje kosztuje

Elfir
25-09-2020, 11:57
duża chata, wiec dużo kosztuje.
Ale nie wiem czy 150 tyś wystarczy na doprowadzenie jej do stanu "deweloperskiego" - czyli do momentu zakończenia budowy (nie do wprowadzenia się).
Czy we wnętrzach są tynki i wylewki?
Ściany działowe?

Bo SSZ to powinny byc tylko mury+dach+ stolarka.
A tu widzę także tynk i ocieplenie, wiec jest to nieco więcej niż SSZ.