PDA

Zobacz pełną wersję : Ocieplenie budynku gospodarczego. Czy jest sens.



Czyzykel
25-09-2020, 21:01
Witam. Budynek hobbistyczny / gospodarczy z pustaka ceramicznego ,dwa pomieszczenia razem około 160 m2 powierzchni, do każdego wjazdowa brama. Oddzielony od domu garażem . Garaż ocieplony od frontu i tyłu 10 cm styropianu. Hala ocieplona tylko z frontu. Dach składa się z membrany oraz blach falistych oraz świetlików. Ścianą z boku i od tyłu oraz częściowo od drugiego boku za garażem łysa. Chciałbym położyć na to jakiegoś baranka i kolorek. I myślę nad jakoś izolacją styropianem. W zimę nie raz grzebie przy motocyklu itp. Być może "kiedyś" ocieple dach , rury do kaloryferów też doprowadzone. Sam nie wiem jak to najlepiej ugryźć.
Czy 5 cm lub 10 cm styropianu ma sens? Powierzchnia ścian do ocieplenia to 100 m2.
Ktoś pomoże?
Pozdrawiam

blitzkrieg
27-09-2020, 19:17
To pytanie przede wszystkim do Ciebie - czy skorzystasz faktycznie na ociepleniu tego budynku.Czy masz jak to dogrzać, żeby sobie zapewnić komfort pracy w mroźniejsze dni. Trochę brakuje izolacji stropu, ale nie od razu Rzym zbudowano. Ja pomieszkuję podczas budowy w domu, który ma 5cm wełny jako ocieplenie ścian i dachu. Jakoś żyję, a "pali się" gazem.

Bo do zrobienia jest wszystko :) Najprostszy styropian 10cm będzie kosztował z metra kwadratowego jakoś z 11zł, jeśli dobrze poszukasz online, a w marketach budowlanych około 14zł, więc sama inwestycja dla 100m2 ściany nie jest wielkim wydatkiem. Do tego klej poliuretanowy. pewnie z 15 - 20 puszek x 20 zł. Tania siatka do styropianu to ze 100zł dla takiego metrażu i klej do zatapiania siatki ok. 16zł za worek z wydajnością +/- 8m2 (ponad 200zł). Sam sobie odpowiedz na pytanie, czy warto ;)

Czyzykel
29-09-2020, 16:55
Dzięki za odpowiedź.