PDA

Zobacz pełną wersję : Rekuperacja i nawiewniki



Tkevent
27-09-2020, 20:32
Witajcie. Mam pewien dylemat i chciałabym Was prosić o opinię. Napiszę po krótce o co chodzi. Kupowałem dom typu bliźniak od dewelopera. Domy w projekcie miały WG. W trakcie budowy zdecydowałem się na WM i w tym celu wynająłem firmę, która rozprowadziła instalacje i zamontowała urządzenie. Problem w tym, że deweloper wstawił okna z nawiewnikami w pomieszczeniach: salon (drzwi tarasowe, kuchnia, kazienka piętro - sypialnie 4x bez nawiewników). Przepusty do wentylacji w łazienkach i kuchni (1 zaślepiony, a do drugiego wpielismy się z okapem)zostały przysłonięte w trakcie prac wykonczeniowych. W garażu i pomieszczeniu z piecem pozostała WG. I cały problem został z tymi nawiewnikami, o których pisałem wcześniej. Zostawić to czy jakoś zakleić, zasłonić. Przy zamkniętym nawiewniku lekko czuć napływ powietrza dlatego bardzo proszę o wyrażenie opinii. Z góry dziękuję

Kaizen
27-09-2020, 20:57
Uszczelnij.

A skoro czuć nawiew, to instalator źle zbilansował WM - często celowo robią wywiew większy od nawiewu, bo wtedy z temperatur wychodzi lepsza sprawność i klient jest zadowolony. Tylko nie wie, że wszelkimi nieszczelnościami zaciąga zimne powietrze.

Tkevent
27-09-2020, 21:04
Uszczelnij.

A skoro czuć nawiew, to instalator źle zbilansował WM - często celowo robią wywiew większy od nawiewu, bo wtedy z temperatur wychodzi lepsza sprawność i klient jest zadowolony. Tylko nie wie, że wszelkimi nieszczelnościami zaciąga zimne powietrze.

Hej dzięki za odpowiedź. Wentylacja nie jest jeszcze uruchomiona - dopiero za kilka dni mają przyjść pomierzyć/ustawić i włączyć. Czym najlepiej to uszczelnić? Jakaś pianka czy po prostu "zakleić taśmą" ?

Tkevent
27-09-2020, 21:10
Dla ścisłości poprawiam kawałek zapytania:
Problem w tym, że deweloper wstawił okna z nawiewnikami w pomieszczeniach: salon (drzwi tarasowe), kuchnia, łazienka piętro.s Sypialnie 4x bez nawiewników.

mistalova
28-09-2020, 17:22
Czym najlepiej to uszczelnić? Jakaś pianka czy po prostu "zakleić taśmą" ?

Obojętnie. Nawet zwykła przeźroczysta taśma się sprawdzi.