PDA

Zobacz pełną wersję : Kanalizacja wewnątrz budynku a pewność że rury nie upadną + zachowanie spadków



zoomclub
28-09-2020, 08:24
Cześć,

Wykonaliśmy z ojcem ułożenie rur 'na sucho' (załączam zdjęcie poglądowe)

448614

Nie chcieliśmy iść w koszty i zbierać ziemi do ław dlatego wykonany jest wykop trochę szerszy niż szerokość rur.

Macie pomysł jak to teraz ustabilizować odpowiednio? Wiem że układa się rury na zawibrowanym piasku, natomiast tutaj nie ma takiej możliwości, oczywiście obsypać możemy i spróbować ręcznie utwardzić.

Ojciec upiera się że niczym twardym nie można podkładać, bo że pęknie rura.

Może ktoś podpowiedzieć co najlepiej zrobić w tej sytuacji żeby nie opadło i zachować spadki? (teraz są podłożone fragmenty betonowe co kilka metrów które dają spadek

CityMatic
28-09-2020, 09:55
Ojciec upiera się że niczym twardym nie można podkładać, bo że pęknie rura.
Ojciec dobrze radzi - nie wolno tak punktowo podpierać bo rura popęka.


Może ktoś podpowiedzieć co najlepiej zrobić w tej sytuacji żeby nie opadło i zachować spadki? (teraz są podłożone fragmenty betonowe co kilka metrów które dają spadek
Rozmontować - odpowiednio podsypać piaskiem i na nim ułożyć instalację z odpowiednimi spadkami - to potraktować jako wzór, że są odpowiednio dobrane odcinki rur i złączki.
Dla zamożnych można wypełnić rów pianką montażową:cool: i wyjąć betonowe podstawki - co wydaje się wręcz idiotyczne, ale widziałem takie pomysły więc nie omieszkałem napisać.